E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Adem Demaçi

Etiketim: Adem Demaçi

Thaçi: Demaçi është ndërgjegjia jonë kombëtare

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka përkujtuar sot lirimin nga burgu të veprimtarit Adem Demaçi. Përmes një postimi në “Facebook”,  Thaçi shkruan se ai...

Meshë për Adem Demaçin në Katedralen ”Nënë Tereza”

Në Katedralen “Nënë Tereza” në Prishtinë është mbajtur meshë për Adem Demaçin, veprimtarin politik dhe aktivistin për të drejtat e njeriut i cili vdiq...

Veseli: Faleminderit Adem Demaçi për gjithçka që bëre për atdheun

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se kujtimi për Adem Demaçin do të jetojë përgjithmonë, “ashtu siç do të jetojë përgjithmonë...

Homazhet për Demaçin, Meta: Lamtumirë heroi ynë i përjetshëm

''Mandela i Ballkanit'', Adem Demaçi do të përcillet sot drejt banesës së fundit. Me ceremoni shtetërore, arkivoli i të ndjerit është vendosur në sheshin...

Sot i jepet lamtumira ”Mandelës së Ballkanit”

Aktivisti i njohur, Adem Demaçi do të përcillet sot në banesën e fundit. Ai ndërroi jetë para dy ditësh. Ceremonia do të nisë sot...

Kryemadhi: Demaçi, monument i qëndresës shqiptare

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka shprehur ngushëllimet sot për ndarjen nga jeta të Adem Demaçit. Në mesazhin e saj, Kryemadhi shpehet se Demaçi ishte...

Rama mesazh ngushëllimi: Adem Demaçi, burrë i llojit më të veçantë

Kryeministri Edi Rama ka përcjellë një mesazh ngushëllimi për vdekjen e veprimtarit të shquar Adem Demaçi. “Me vdekjen e Adem Demaçit mbyllet historia e jashtëzakonshme...

Berisha: Dielli perëndoi përgjithmonë për Adem Demaçin!

Ish-kryeministri Sali Berisha në një mesazh ngushëllimi për familjen e Adem Demaçit, e ka cilësuar atë "Mandel i Europës". Mesazhi i ish-kryeministrit Sali Berisha: Të dashur...

FOTO/ Ekipe të specializuara të SHIK-ut i kryen vrasjet, koha do...

Duke komentuar shkrimin “Kush e goditi eskortën e presidentit Rugova?” të Gani Mehmetajt, publicisti dhe opinionisti, Sefedin Krasniqi, përmes një postimi në facebook, ka...

Adem Demaçi, “Qytetar Nderi” i Tiranës

Tirana ka nderuar sot politikanin dhe shkrimtarin e njohur kosovar, Adem Demaçi, me titullin “Qytetar Nderi”. Në një ceremoni të posaçme, kryetari i Bashkisë...

EDITORIAL

Ramushi-pabesia e politikanëve dhe zemërimi i popullit kosovar

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen për t'u paraqitur në gjykatën ndërkombëtare për krime lufte në Hagë. Ai dy...

FORUM

Teoria e Kaosit dhe Reforma në Drejtësi

Nga Vincent W.J. van Gerven Oei Teoria e Kaosit shpjegon sistemet dinamike, të cilat janë jashtëzakonisht të ndjeshme ndaj...

Tre vite nga votimi i reformës në drejtësi, reagon Xhixho: Sot maxhoranca kontrollon dhe gjyqësorin

Nga Erisa Xhixho * Sot 3 vite më parë u miratuan ndryshimet kushtetuese që i dhanë jetë reformës...