E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Abuzimi seksual

Etiketim: abuzimi seksual

Abuzimi seksual, Papa Françesku kërkon raporte nga vetë Kisha

Papa Françesku ka publikuar të enjten raporte të reja globale lidhur me abuzimet seksuale në Kishën Katolike. Mësohet se kreu i Vatikanit, është shprehur...

Mbrojtja e fëmijëve nga abuzimi seksual

Shqipëria zor se ofron të dhëna të sakta për dhunën seksuale ndaj fëmijëve. Një studim ndërkombëtar e ngel Shqipërinë në klasë, duke i dhënë...

Murgeshat tregojnë historitë e abuzimit seksual në dyert e kishës

Abuzimi i murgeshave prej priftërinjve e peshkopëve në Europë, Afrikë, Amerikën e Jugut dhe Azi është raportuar në Vatikan që në vitet ’90. Lajmet...

EDITORIAL

Sajmir Tahiri, shantazh Ramës dhe kryeministri e “dënon” me “shërbim prove”!

Çështja më kriminale e trafikut të drogës dje zyrtarisht është e mbyllur. Dhe duke mbyllur çështjen "Tahiri"...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com