Ballina Etiketimet AAK

Etiketim: AAK

Haradinaj flet hapur: Ja me kë do bëjë koalicion AAK

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se deputetët e partisë së tij do të votojnë për shpërndarjen e Kuvendit më 22...

Kosovë, pas Milaim Zekës ndalohet një tjetër deputet

Policia e Kosovës e ka ndaluar deputetin e AAK-së, Shkumbin Demaliaj, për shkak të deklaratave kërcënuese të bëra  ndaj ish-prokurorit, Elez Blakaj. Deputeti Demalija u...

Marrëveshja mes PAN dhe AAK-së, pritet sot seanca konstituive për qeverinë...

Vazhdimi i seancës konstituive pritet të mbahet sot, pasi tashmë koalicioni PDK-AAK-NISMA (PAN) ka arritur të sigurojë numrat. Pasi AKR iu bashkua PAN-it, pritet që...

“Kthesa vendimtare”/ Koalicioni PDK-AAK-Nisma këtë javë konstituon institucionet e reja

Koalicioni PDK-AAK-Nisma ka premtuar se përfundimisht gjatë kësaj jave do të ndodhë kthesa sa i përket konstituimit të institucioneve të reja shkruan sot Koha...

Qeveria e re e Kosovës, AAK i përgjigjet ftesës së Mustafës...

Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, është shprehur i bindur se koalicioni PDK-AAK-Nisma do ta formojë qeverinë më herët...

AAK e Nisma: Nëse s’plotësohen kërkesat dalim nga koalicioni PAN

Kandidati për deputet i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala, thotë se nëse nuk u plotësohen kërkesat e tyre do të dalin nga koalicioni PAN...

Mbyllet fushata në Kosovë, të dielën votohet

Në Kosovë mbyllet sot fushata elektorale për zgjedhjet e parakohshme të së dielës, një proces që nisi menjeherë pas shpërberjes së Parlamentit,  ku me...

A do të “vendosë” Lëvizja Vetëvendosje për të ardhmen e ...

Nga Marjana Doda Në historinë e Kosovës do mjaftonte lavdia e dikurshme e LDK-s, me në krye Ibrahim Rugovën dhe më pas ajo e UÇK-s,...

Haradinaj: Anëtarësimi i Malit të Zi në NATO, lajm i mirë...

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka përgëzuar dje shtetin e Malit të Zi pas anëtarësimit në NATO. Ai ka thënë se ky është lajm i...

Dikur këndonte me Genën, por sot kandidon për deputete (VIDEO)

Ndoshta shumë prej jush e keni harruar këtë këngëtare që dikur bënte vidioklipe me Genën. Ajo ka kohë që është larguar nga skena muzikore,...

EDITORIAL

Edi, mos e jep aspak dorëheqjen! As zgjedhje parlamentare mos bëj!

Shqipëria ishte si delja e zezë në Bruksel për dy ditë. Në fakt Tirana zyrtare dogji edhe...

FORUM

Se s’ bëhemi si e gjithë Evropa e dinim, por se ajo do bëhet si ne, nuk e besonim!

Nga: Kim Mehmeti Edhe gjatë dështimeve të mëdha kolektive, s’ka si mos e kesh më lehtë kur e...

Korporata e Investimeve, Rama var në qafë çelësin e pasurisë së vendit

Nga eksperti i ekonomisë Zef Preçi Ndërsa kryeministri Edi Rama udhëtonte drejt Brukselit për çështjen e negociatave, që...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com