E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet 70 vjet

Etiketim: 70 vjet

70 vjet nga Konventat e Gjenevës

Konventat e Gjenevës, themelimi i ligjit ndërkombëtar humanitar, u miratua 70 vjet më parë. Por a ka efekt ajo sot me konfliktet e armatosura...

“70 vjet, qytet naftëtar”, simpozium për historinë e Patosit

“70 vjet, qytet naftëtar”, titullohej simpoziumi i organizuar në në kuadër të 70 vjetorit të krijimit të qytetit të Patosit, i realizuar nën kujdesin...

Politikani i njohur për nënën: ”Dritë e parrëfyer vetëm ti”

Dashuria për nënën është e pakufishme pavarësisht pozitës, dhe për një prej politikanëve më të njohur, e thotë më së miri me një shprehje...

Shqipëria e parë në grup, në krye të 70-vjetorit të ndeshjes...

Shqipëria me 6 pikë është e para në grup, e një rekord që vjen në një datë historike, në atë të 70-vjetorit të debutimit...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...