E martë, Shtator 17, 2019
Ballina Etiketimet 30 qershor

Etiketim: 30 qershor

Artan Hoxha: Një grup nga Kosova mund të kryente akte dhune...

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka dhënë informacione interesante lidhur me aktet e dhunës që mund të ndodhin para datës 30 qershor. Gazetari dha informacion edhe...

OSBE/ODIHR rrëzojnë përfundimisht votimet njëpartiake të 30 qershorit

-Raporti i vëzhguesve ndërkombëtarë të OSBE/ODIHR shkruan: KQZ cënoi sigurinë jurdike dhe mori vendime pa transparencë. Gjyqtarët e kolegjit zgjedhor u ndikuan në pavarësinë...

PD, kallëzim për 30 qershorin: 7 pikat që rrëzojnë votimet e...

Partia Demokratike i kërkoi Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme, Arta Marku, të mos pengojë hetimet për krimet zgjedhore. Nëpërmjet një letre të datës 12 Korrik,...

Lajthit Rilindja: Nuk njohim vendimet e gjykatave për 30 qershorin

Partia Socialiste nuk do të njohë vendimin e Gjykatës së Durrësit që refuzoi dhënien e mandatit për kandidaten e saj për kryebashkiake. Numri dy...

Intervistë/Paloka: Koha që shumica t’i marri frymën bandës sunduese

Intervistë për "Koha Jonë", nënkryetari i PD-së, Edi Paloka: 13 tetori është data e dekretuar nga Presidenti për zgjedhjet lokale por kjo nuk ndryshon...

”Fituesit e 2019”, kanë marrë mijëra vota më pak se kryebashkiakët...

Pas votimeve të 30 qershorit, kryebashkiakët opozitarë kanë deklaruar se do të qëndrojnë në zyrë, duke mos njohur të zgjedhurit e rinj. Duke krahasuar të...

OSBE/ODIHR: Në 30 qershor zgjedhësit nuk patën mundësi zgjedhjeje

Audrey Glover, Drejtuese e Misionit të ODIHR-it për Vëzhgimin e Zgjedhjeve, deklaroi në një konferencë për mediat se zgjedhjet e 30 qershorit u zhvilluan...

Votimet e turpit. Të gjitha manipulimet dhe parregullsitë e një procesi...

Votimet e sotme, më 30 qershor, do të hyjnë në historinë e vendit si i vetmi proces, pa datë të dekretuar, pa opozitë dhe...

Balliu tregon se çfarë do të ndodhë më 30 qershor

Ish-deputeti i PD, Klevis Balliu i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora, u shpreh se të dielën do të mbrojnë demokracinë dhe...

Strategjia e opozitës: Protesta në gjithë vendin më 30 qershor dhe...

Partia Demokratike ka prezantuar strategjinë e saj për zgjedhjet e 30 qershorit, por edhe pas tyre. Burime nga Partia Demokratike bëjnë të ditur se protestat...

EDITORIAL

Miliarderi George Soros dhe debatet për ndikimin e tij në Shqipëri

Nga Zëri Amerikes/ Xhorxh Soros, është një filantrop i cili ka zgjedhur të investojë për një shoqëri të...

FORUM

Gazeta britanike “The Indipendent”: Ja pse u mbyll televizioni Agon Channel

Nga “The Indipendent” Drejtpërdrejt për të dhënë emisionin e saj të rregullt të lajmeve në mëngjes, Sonila Meco...

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com