E mërkurë, Nentor 13, 2019
Ballina Etiketimet 2019

Etiketim: 2019

Dëmet nga tërmeti; 130 shtëpi dhe 7 pallate të dëmtuar, 105 persona...

Tërmetet që goditën sot Shqipërinë kanë shkaktuar dëme të mëdha. Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në orën 19:30 informoi se nga lëkundjet janë dëmtuar...

10 të rinjtë më të mirë në vitit 2019 sipas “L’Equipe”

Qarkullojnë shumë renditje të ndryshme për të rinjtë më të mirë. Pothuajse çdo gazetë, revistë, stacion televiziv, bloger dhe ekspert ka përpiluar, vitet e...

OSBE-ODHIR: Kolegji Zgjedhor rrëzoi në mënyrë të paligjshme dekretin e Presidentit

Raporti përfundimtar i OSBE-ODHIR për 30 qershorin, veç raportimi për shumë shkelje ligjore nga qeveria dhe KQZ ka kritikuar ashpër edhe vendimet e Kolegjit...

Lista e fituesve të shtatë fakulteteve të Universitetit Politeknik të Tiranës

Është publikuar lista e fituesve të shtatë fakulteteve të Universitetit Politeknik të Tiranës. Më poshtë janë rezultatet për secilën degë: Fakulteti i Teknologjis ë së...

Rekord, 100 mijë pjesëmarrës në festën e Birrës Korça (FOTO)

Festa madhështore që ndezi qytetin, pesë netët e jashtëzakonshme të traditës korçare Qyteti i Korçës u kthye në vendin më special këtë gusht në...

Publikohet lista e Forbes me aktorët më të paguar për vitin...

Është publikuar lista me dhjetë aktorët më të paguar të këtij viti. Dwayne Johnson, i njohur si The Rock, kryeson listën e Forbes të dhjetë...

Manastirliu në Krujë: Brenda 2019 përfundojnë 100 qendra shëndetësore me shërbime...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka inspektuar punimet e qendrës shëndetësore Krujë, e cila po rehabilitohet në kuadër të programit të...

Vendet që iu shtuan listës së UNESCO-s në 2019

UNESCO ka shtuar 29 vende të reja nga e gjithë bota në listën e Trashëgimisë Botërore. Vendet përfshijnë që nga ishuj të mbushur me...

Të gjitha detajet për zgjedhjet Europiane të 2019

Dominancës 40 vjeçare të dy partive kryesore të qendrës në Parlamentin Europian i erdhi fundi pas natës së mbrëmshme. Me një pjesëmarrje rekord votuesish,...

“Asgjë s’i ndal shqiptarët”, opozita e bashkuar në protestën e 5-të...

Ditën e sotme opozita e bashkuar dhe qytetarët do të jenë sërish para kryeministrisë për protestuar. Por sot, ndryshe nga dita e shtunë, si...

EDITORIAL

Ish-ministri Manjani: Republika e Bosit!

Nga Ylli Manjani A jemi ende Republikë Kushtetuese? Në letra ashtu figurojmë, por në praktikë vështirë të njihemi si...

FORUM

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...

Pse të mos kemi 3 Gjykata Kushtetuese?

Nga: Astrit Patozi PSE TË MOS KEMI 3 GJYKATA KUSHTETUESE? Hahaha. Çfarë shteti qesharak! Kishim dy vjet pa Gjykatë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com