E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet 20%

Etiketim: 20%

Rriten me 20% eksportet e Shqipërisë drejt Kosovës

Kosova ka rritur eksportet drejt Shqipërisë me 7% më shumë krahasuar me vitin e kaluar, ndërsa Shqipëria me 20%. Kështu u theksua sot gjatë një...

Bushati: Italia na shpëtoi në ’91-in, tani është radha jonë

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati në një intervistë për ''BBC'' në emisionin ''Newshour'', ka folur për vendimin e qeverisë shqiptare...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Luan Rama: Kosova brenda Serbisë, një postim provokativ dhe fyes i Kryeministrit të Shqipërisë!

Nga Luan Rama* - Nuk është një lapsus. Nuk është as ndonjë gabim prej pakujdesisë, publikimi në faqen...

Reformë e denjë për gishtin e Boschart

Nga Ylli Manjani - Shihni me vemendje se për çfarë reforme zgjedhore po zihen. Halli më i madh...