E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet 20-Vjetori i Çlirimit të Kosovës

Etiketim: 20-Vjetori i Çlirimit të Kosovës

20-vjetori i çlirimit të Kosovës, zbulohet agjenda e aktiviteteve

Siç u lajmërua tashmë ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, vjen sot për vizitë në Kosovë me rastin e 20 viteve...

Albright e Clinton pritet të marrin pjesë në 20-Vjetorin e Çlirimit...

Më 12 qershor Kosova shënon përvjetorin e 20-të të hyrjes së trupave të NATO-s dhe çlirimit të vendit. Qeveria e Kosovës e ka themeluar Këshillin...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...