E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet 20 vite

Etiketim: 20 vite

20 vite pa ujë të pijshëm, banorët e Mbrostarit dalin në...

Problemet në Shqipëri janë nga më të shumtat. Ndërkohë që ne kërkojmë punësim të mirë në vendin tonë e një jetesë më të mirë,...

BE do të marrë fund brenda 20 viteve

Më shumë se gjysma e evropianëve besojnë se BE do të marrë fund brenda një brezi, pavarësisht mbështetjes për bllokun. Në Francë, Gjermani, Belgjikë,...

Aktorja hollivudiane rrezikon 20 vite burg: Pranoj fajin tim, më vjen...

Aktorja e famshme hollivudiane, Felicity Huffman ka paguar 15.000 dollarë për të marrë pjesë në një skemë mashtrimi, që i lejonte të bijës pranimin...

Përdornin të njëjtën patentë prej 20 vitesh, detaji që nxorri zbuluar...

Kush ka një motër apo një vëlla binjak, mund t’i dijë fare mirë prapësitë që mund të bëjnë bashkë motër-motër apo vëlla-vëlla. Ju mbase nuk...

Shqiponjën e ndoqën 20 vite me GPS, studiuesit bëjnë zbulimin e...

Studiuesit e një universiteti në Kazakistan i vendosen një shqiponjë GPS në trupin e saj duke ndjekur për gati 20 vite rrugët që ajo...

Pensionisti në betejë ligjore për të qenë 20 vite më i...

Një pensionist holandez ka filluar një betejë ligjore për të ndryshuar ligjërisht moshën e tij dhe për të rritur perspektivat e tij të takimit. Emile...

60-vjeçarja Sharon Stone, pushime me të dashurin 20 vite më të...

Aktorja e njohur Sharon Stone është fotografuar duke pushuar në Spanjë. Ajo ka qenë nën shoqërinë e të dashurit të saj 20 vje më të...

20 vite nga vrasja e Azem Hajdarit, PD ceremoni për të...

Partia Demokratike ka përgaditur një ceremoni për të nderuar kujtimin e ish liderit të studentve të dhjetorit Azem Hajdari në 20 vjetorin e vrasjes...

20 vite radio Kontakt, pritja gala që bashkoi personalitetet e vendit...

Një ndër radiot e para private në Shqipëri, radio Kontakti zhvilloi mbrëmjen e djeshme pritjen gala me rastin e 20-vjetorit të themelimit. Në ceremoninë...

20 vite pa shenjtoren Nënë Tereza

Sot mbushen 20 vite kur në Kalkuta të Indisë në moshën 87-vjeçare murgesha katolike shqiptare Nënë Tereza, fituese e çmimit Nobel për Paqe dhe tashmë...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Albanofobia në Itali-Situatë në përmirësim

(Fragment nga libri, BALLKANI-Diplomacia e munguar) Prof. Lisen BASHKURTI - Albanofobia është shtrirë edhe përtej Adriatikut, pra në shtetin...

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com