Ballina Etiketimet 1997

Etiketim: 1997

VIDEO ARKIV/“Associated Press” publikon pamjet e redaksisë së djegur të “Koha...

“Associated Press” (AP), agjencia amerikane ndërkombëtare e lajmeve, ka publikuar arkivat e lajmeve të saj të publikuara në vite. Në raportimet e kësaj agjencie...

Ditë tmerri, pamje të rralla nga trazirat e ’97 (VIDEO)

Rebelimi i vitit 1997, një lëvizje që filloi më 24 janar në Lushnjë dhe përfundoi më 24 korrik 1997, pas dorëheqjes së Sali Berishës...

Policët në Lirim: Policia në krizë, më keq se në 97

Shoqata e Punonjësve të Policisë në Lirim-2013, e konsideron situatën brenda organizatës së policisë si katastrofike, madje më të rëndë se në vitin e...

Rama “provokon” me një foto të 97 në Kavajë, komentuesit: Çfarë...

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur me një postim në rrjete sociale. Në facebook, kreu i qeverisë ka bërë një krahasim...

Basha-Ramës: Kë kërcënon more surratzes? Kujt i kujton `97 ti?

Deklaratat nga PS-ja ndaj protestës së PD-së dhe çadrës së ndodhet përballë Kryeministrisë, se opozita kërkon për trazira si në 97, nuk janë pranuar...

Mbetën të vrarë 2 shtetas gjatë grabitjes, ekstradohet pas 20 vitesh...

Një 55 vjeçar është ekstraduar nga Athina e Greqisë, pasi ishte shpallur në kërkim për vjedhje me armë me pasojë vdekjen. Policia e Shtetit informon...

Ditari i ish ministrit të Mbrojtjes Shaqir Vukaj: Urdhrat e Gazidedes...

Mijëra shqiptarë humbën jetën ose u gjymtuan gjatë trazirave të 1997 kur vendi shkoi drejt luftës civile. Pasojat e ngjarjeve të atij viti vijojnë...

Foto e protestës/20 vjet më parë, Lushnja në flakë

Fotografi i njohur, Gent Shkullaku, ka publikuar në rrjetet sociale një foto nga ngjarjet e dhunshme në Lushnje në janar 1997. Si pasojë e...

Masakra e Cërrikut 1997, arrestohen dy të dënuarit

Dy shtetas të shpallur fajtorë në rigjykimin nga Gjykata për Krimet e Rënda në Tiranë për vrasjen e gjashtë gardistëve dhe plagosjen e 16...

Shkruar nga Mimoza Dervishi për 25 vjetorin:”Koha Jone”- In Memoriam!

Nga Mimoza Dervishi (SHBA) Në 11 Maj gazeta e parë, vërtetë e pavarur shqiptare, "Koha Jonë" bën 25 vjeç. Unë hyra aty në gusht të...

EDITORIAL

(VIDEO) Si u terrorizuan turistët spanjollë nga pronari i lokalit, Mihal Kokëdhima, në Himarë

Incidenti i ndodhur në Himarë ku pronari i një restoranti me emrin Mihal Kokëdhima dhunoi turistët e...

FORUM

Gjekmarkaj: Katolikët shkodranë të padisin Edi Ramën për dëmtim të imazhit

Analisti Agron Gjekmarkaj është i bindur se mbështetja për Partinë Socialiste në Shkodër është akoma edhe me...

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com