E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet 17-vjeçari shqiptar

Etiketim: 17-vjeçari shqiptar

Kush është 17-vjeçari shqiptar që ndërroi jetë në aksidentin në Amerikë

Një adoleshent shqiptar së bashku me shoqen e tij kanë ndërruar jetë ditën e djeshme në New York, si pasojë e një aksidenti automobilistik. Mësohet...

EDITORIAL

Tragjedia e paralajmëruar e Durrësit dhe Thumanës

-Zbulohet studimi nga “Zëri Amerikës” për banesat në Durrës që i klasifikonte një pjesë të ndërtimeve si...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...