E enjte, Shtator 19, 2019
Ballina Etiketimet 13 tetor

Etiketim: 13 tetor

Paloka: Reforma Zgjedhore, “zgjidhje” periferike. S’ka marrëveshje PD-PS

Intervistë për "Koha Jonë", nënkryetari i PD-së: Lajmin e rremë për një marrëveshje "të fshehtë" midis PD dhe PS, e përhapen me porosi disa...

Dekreti i 13 tetorit, Meta-deputetëve: Pres që të silleni me përgjegjësi

Në Komisionin Hetimor të ngritur për shkarkimin e tij, Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta tha se është në pritje të deputetëve të Kuvendit të...

Gjermanët në Tiranë për zgjidhjen e krizës politike

Bundestagu Gjerman ka ''zbarkuar'' në Tiranë për zgjidhjen e krizës politike. Katja Leikert, nënkryetare e grupit parlamentar CDU-CSU në Bundenstagun gjerman, takimin e parë...

Basha: 13 Tetori e vetmja datë kushtetuese, s’ka përçarje mes opozitës

LSI, PAA dhe PR, kërkuan të regjistrohen në KQZ për zgjedhjet e 13 Tetorit, pas dekretit të Presidentit Ilir Meta por këtë hap nuk...

Aleati i PD-së: Nuk ka asnjë përçarje brenda opozitës

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka hequr çdo dyshim lidhur mbi mundësinë e një një përçarje brenda opozitës. Duka u shpreh në...

Presidenti Meta: E vetmja zgjidhje janë zgjedhjet. Pa zgjedhje nuk ka...

Presidenti i vendit, Ilir Meta e ka nisur ditën sot me një tjetër mesazh për zgjidhjen e krizës politike në vend. Sipas Presidentit, e vetmja...

13 Tetori, Basha: Zgjedhjet nuk janë çështje datash, por standardesh

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, shprehu vendosmërinë e opozitës për t’i shkuar deri në fund betejës për zgjedhje të lira e të ndershme, duke...

13 Tetori, LSI dhe PR dërgojnë kërkesën për regjistrim në KQZ

Lëvizja Socialiste për Integrim, ka depozituar pranë Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, kërkesën për tu regjistuar si subjekt politik në zgjedhjet lokale të 13 tetor,...

Maratona e katërt e Tiranës, më 13 tetor zhvillohet eventi më...

Maratona e Tiranës rikthehet me datë 13 Tetor 2019 në edicionin e saj të 4-të, si eventi më i madh sportiv ndërkombëtar në qytet. Kryetari...

Paloka: Njohim 13 tetorin, protestat nuk ndalen

Nënkryetari i PD, Edi Paloka garanton se nuk ka përçarje mes opozitës dhe se ata pranojnë 13 tetorin e dekretuar nga Presidenti i Shqipërisë,...

EDITORIAL

Top sekret/Kush ishin kosovarët që do digjnin Parlamentin me 8 qershor?

Zbulohet dokumenti i Shërbimit Informativ Shtetëror për realizimin e Rajhshtag-ut shqiptar dhe destabilizimin e vendit, ku do...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com