E mërkurë, Tetor 23, 2019
Ballina Etiketimet 1 Maji

Etiketim: 1 Maji

Kur u kremtua për herë të parë 1 Maji në Shqipëri?

Nga Kreshnik KUÇAJ 1 Maji përkujtohet në shumë vende të botës si Dita e Punëtorëve. Kjo datë përkujtohet në referencë të protestave të forta të...

Tubime për 1 Majin në Greqi, festohet me foton e Enver...

Festa e 1 Majit në Shqipëri duket të jetë një ditë e zakonshme. Megjithatë, në shtetin fqinj, në Greqi, kjo ditë është pritur me protesta...

“Eja dhe ti që zëri yt të dëgjohet”/ “1 Maji” pritet...

Lëvizja  e të rinjve “Reago”, Me rastin e ditës ndërkombëtarëve të punëtorëve “1 Majin”, ka organizuar një protestë në orën 18:00 te Sheshi Skëndërbej. Në...

1 Maji, Presidenti Meta: Po largohen punëtorët, shteti të garantojë kushte...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka ndarë shqetësimin për më shumë kushte të mira dhe dinjitoze pune. Në kuadër të Ditës së Punëtorëve, në...

“Vjehrrat duan nuse të mira”, mësuesja në Tiranë leksion nxënëseve për...

Tashmë nxënësit e shkollave 9-vjecare, përvec dijes bazë. marrin edhe këshilla për martesën. Një situate që përtej shkasë dhe cudisë, paraqet një problem. Gjatë orës...

EDITORIAL

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan, Jorgan Andrews: SPAK dhe BKH do kapin “peshqit e mëdhenjë”

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan për Çështje të Narkotikëve dhe Ligjzbatimit Jorgan Andrews, thotë se përkushtimi i Shteteve...

FORUM

Zef Mazi: Negociatat, fajet tona dhe dredhitë evropiane

Nga Zef Mazi Mos-hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka shkaktuar mjaft debate në BE...

Zv.ambasadori i SHBA: Shoqëria civile është gjaku i një demokracie të gjallë

Nga Daniel Koski* Jam i kënaqur të shoh kaq shumë njerëz sot që kanë rrokur shpirtin e vullnetarizmit,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com