E dielë, Shtator 22, 2019
Ndërsa kemi dëgjuar të gjitha llojet e detajeve në lidhje me OnePlus 7T dhe OnePlus 7T Pro të ardhshëm, nuk ka asnjë datë të përfolur për fillimin zyrtar. Një raport i fundit, i cili detajon specifikat e pritshme të dy...

Lançohet Microsoft Office Online

Microsoft ofron versione të ndryshme të Office, ndërsa Office 2019, Office 136 dhe Office Online janë më të popullarizuarat, vetëm se versionit Office Online i largohet pjesa e Online. Bill Doll është menaxheri i shitjeve të aplikacioneve në këtë kompani,...
Arsyeja që disa njerëz i vendosin si "private" llogaritë e tyre në Instagram është sepse ata duan që ndonjë i huaj i rastësishëm të mos shohë postimet e tyre. E vetmja mënyrë për të parë një llogari private është nëse...
Land Rover ka ndryshuar më në fund dizajnin e Defender,  duke e prezantuar në shfaqjen e makinave në Frankfurt këtë javë. Land Rover pajisi Defenderin e ri me teknologjinë e lehtë hibride (MHEV), që i jep modelit 395 kuaj...
Apple deklaroi se shërbimi i televizionit në rrjet do të nisë më 1 Nëntor dhe do të kushtojë 5 dollarë në muaj,  ndërkohë që prezantoi edhe modelet e fundit të iPhone. Gjiganti i teknologjisë po arrin një pikë ku...
Prosus është kompania më e re teknologjike e cila i është shtuar bizneseve më të fuqishme në Europë. Kompania operon në fushën e shpërndarjes së internetit dhe ka vendosur bazat në Amsterdam. Kapitali i lartë i investimit e ka bërë atë...
Apple ka prezantuar ditën e martë, në Kaliforni, krijimet e saj më të fundit. E kemi fjalën për iPhone 11, i cili pritet të jetë i pajisur me kamera të dyfishtë dhe procesor të ri. iPhone 11 Pro dhe iPhone...
Mund të thuash me bindje të plotë se njerëzit e famshëm nuk kanë se ku t’i çojnë paratë e tyre duke gjetur mënyra nga më të ndryshmet për t’i shpenzuar. Sulmuesi i Arsenal-it vendos të eksperimentojë me makinat tij,...
Kompania amerikane Apple ka prezantuar sot në Kaliforni modelin e ri të iPhone 11. Në brendësi të këtij telefoni të mençur, iPhone 11 ka çipin e fundit A13 Bionic, që e bën këtë pajisje të funksionojë më mirë sesa çdo...
Nike, sjell në treg atletet Adapt Huarache, të cilat janë një ridizajnim i modelit origjinal Nike Huarache, i lançuar për herë të parë në vitin 1991. Risia e këtyre atleteve është se marrin komanda nëpërmjet, Apple Watch dhe Siri,...

EDITORIAL

FORUM

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com