Shfaqja e lajmeve të rreme në internet dhe rrjete sociale kanë frymëzuar shkencëtarët të krijojnë një ‘vaksinë’ për të imunizuar njerëzit ndaj këtij problemi.  Një studim i Universitetit të Kembrixh ka shpikur mjete psikologjike për të nxjerrë në pah shtrembërimin...
Samsung Electronics Co., Ltd. lançoi sot Samsung Gear 360 të ri, një kamera 360 gradë me rezolucion 4K me një dizajn të rafinuar për një përdorim më të lehtë. Me karakteristikat e zgjeruara për një përmbajtje me kualitet të...
Studimi tregonte se kur njerëzit dëgjojnë zërin e një njeriu pa parë trupin e tij, ata i japin shumë më tepër besueshmëri se sa një zëri që del nga goja e një njeriu që e shohin me sy. Kjo...
Apple Watch do të ofrojë një version të sistemit operativ iOS të koduar me emrin SkiHill ndërkohë që çipi Apple S1 do të jetë shumë i ngjashëm në performancë me proçesorin A5 që përdoret në iPad. Kësaj radhe Apple zbulon...
- 27 GB memorie virtuale për një vit për përdoruesit e rinj tëDropbox Vodafone Albania ka lançuar aplikacionin Backup+, i cili përshtatet më së miri me nevojat e përdoruesve celularëve, duke siguruar ruajtjen e kopjeve tëfotove, videove dhe dokumenteve tëtjera...
Shefi ekzekutiv i Google, Sundar Pichai, ka fituar 199 milionë dollarë £138 m) në aksione, kjo referuar një paraqitje të fundit që enti rregullator ka zbuluar. Ky fakt e bën atë të jetë shefi ekzekutiv më i paguar në...
Telekom Albania, operatori më novator celular në Shqipëri, në bashkëpunim me grupin alternativ “Asgjë sikur dielli” sjellin për herë të parë para publikut shqiptar videoklipin muzikor në realitetin virtual – “Disident”. Videoklipi do të prezantohet këtë të premte në vendin...

Samsung S6 do të dalë në 1 Mars

Samsung ka në plan të ofrojë një varitet modelesh të Galaxy S6. Themi kështu sepse disa imazhe ekskluzive janë publikuar nga vendlindja e Samsung që eshtë pikërisht Koreja. Imazhet e publikuara nga një distributor i pajisjeve elektronike të Samsung në...
Kongresin Botëror të Telefonave pajisjen e saj të parë Android Wear, orën inteligjente Huawei Watch. Shumë kompani teknologjike kanë filluar të fokusohen tek tregu i pajisjeve mobile që vishen, dhe kanë krijuar ora inteligjente luksoze. Përmendim këtu orën Moto...
  Të gjithë abonentët e AMC me parapagesë kanë mundësi të bëhen pjesë e “Vitamina Surprise Party”, festës që AMC organizon në prag në sezonit veror. Loja promocionale “VITAMINA Surprise Party”, pjesë e VITAMINA ZONE, fton abonentët të luajnë deri...

EDITORIAL

FORUM

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com