E dielë, Qershor 16, 2019
Samsung Electronics Co., Ltd. deklaroi sot disponueshmërinë e softuerit të ri të Portrait Displays me kalibrim automatik, CalMAN me AutoCal, në televizorët QLED 2017. Ky softuer përdoret nga kalibratorë për video profesionale brenda industrisë së ekranit dhe përdoruesit më...
Lajme të mira për gjithë përdoruesit e WhatsApp. Aplikacioni do të shtojë një veçori të re dhe të shumëpritur! WABetaInfo, blogu i cili tregon lajmet e fundit të aplikacionit, ka njoftuar se përdoruesit së shpejti do të jenë në gjendje të...
Gjiganti japonez i automobilave Toyota, vendosi të marrë pjesë në financimin e një projekti të veturave fluturuese, i zhvilluar nga një grup të rinjsh inxhinierë, të cilët ëndërrojnë që kjo veturë të ndezë flakën olimpike të Lojërave Olimpike të...
Gjigandi i celularëve Samsung ka zbuluar planet për të zhvilluar telefona që punojnë me sistemin operativ Tizen OS. Kompania koreane ka bërë këtë lajm në konferencën e këtij viti Tizen Developer, që është mbajtur në San Francisko. Telefonat Tizen do të...
Autoritetet dhe politikanët kërkojnë që firmat që prodhojnë software të bëjnë më shumë për sigurimin e të dhënave në internet. Koncerni Microsoft kritikoi pas sulmit kibernetik që preku më tepër se 200.000 kompjutera në mbarë botën përdorimin e programeve të...
Sapo është lancuar një rrjet social Anonim i cili është në formën e aplikacionit për të gjithë shqiptarët anë e mban botës. Ky rrjet mundëson anonimitet total ndaj çdo përdoruesi që rregjistrohet  dhe çdokush mund të postojë në kategori...
Orët e fundit serverat e aplikacionit shumë të përdorur WhatsApp kanë rënë, duke shkaktuar probleme me lidhjen dhe duke bërë të pamundur komunikimin. Rreth 2000 raportime për probleme me aplikacionin kanë shkuar tek siti zyrtar vetëm oret e fundit....
"Tender for Threesomes” është një aplikacion që e bën më të lehtë për njerëzit që të flasin privatish madje të lenë takime edhe për marrëdhënie seksuale dyshe ose në grup, ky aplikacion tashmë do të vendoset edhe për kolegët...

Samsung prezanton Galaxy S8 dhe S8+

Samsung Electronics prezantoi në Tiranë gjeneratën e tetë të telefonave të mençur Galaxy S8 dhe Galaxy S8+, telefonat inteligjentë që shtyjnë kufijtë e celularëve tradicionalë me dizajnin e mrekullueshëm dhe shumëllojshmërinë e shërbimeve të reja. Me lançimin e shërbimeve...
Me iniciativën e institucioneve joqeveritare, organizatat evropiane kanë dënuar këtë politikë të Facebook dhe WhatsApp, e cila nuk kërkon pëlqimin e përdoruesve Komisioni Federal i Gjermanisë për Mbrojtjen e të Dhënave dhe Lirinë e Informacionit sot ka ndaluar rrjetet sociale...

EDITORIAL

FORUM