E mërkurë, Tetor 16, 2019
Bashkimi Europian i kritikoi ashpër rrjetet sociale “Facebook” dhe “Twitter”, me arsyetimin se nuk i respektojnë sa duhet ligjet për mbrojtjen e të dhënave të përdoruesve në Europë. “Google” i ka përshtatur rregullat e platformës së saj “Google+” në masë...
Të dëgjuarit me kufjet e celularëve apo ipodeve janë kthyer në një ritual pothuajse për ccdo njeri. Shpesh shohim persona me kufje të përmasave dhe formave të ndryshme duke dëgjuar muzikë apo për të dëgjuar folësin në anën tjetër...
Kush ka një celular të vjetër nuk do të mund ta përdorë më aplikacionin WhatsApp. Siç njofton kompania WhatsApp o të bëjë disa përditësime brenda këtij viti dhe shumë celularë të konsideruar sitë vjetër nuk mund të përdorin më WhatsApp. Celularët...
Black Shark është telefoni i parë i markës kineze, Xiaomi, që është i dedikuar për video-lojëra. Gjëja më e veçantë që ofron është ftohja e qarkut fizik me xhel të lëngshëm, që të mos nxehet gjatë punës. Telefoni është hedhur...
Gjatë verës së vitit të kaluar, gjiganti i teknologjisë Samsung zbuloi RAM memoriet LPDDR5, të parët në botë, për gjeneratën e ardhshme të smartfonëve dhe tani është zbuluar se treshja Galaxy S10 me shumë gjasë do të vijnë me...
Telekom në bashkëpunim me komunitetin e sipërmarrësve të rinj u angazhua në mbrojtje të sigurisë së informacionit përmes një aktiviteti të organizuar në ambientet e @Telekom Community Store në zonën e ish-bllokut. Ky aktivitet u mbajt nga përfaqësues të Telekom...
Nuk ka supriza në botën e pajisjeve elektronike. Me Pixel 3 jemi njohur në detaje kohë përpara se kjo ditë të vinte. Shefi i harduerit pranë Google Rick Osterloh prezantoi zyrtarisht ditën e sotme telefonin e shumëpritur. Ndryshe nga raportet, flagshipi...
Instagrami, pjesë e Facebook Inc, po konsideron heqjen e numrit të “pëlqimeve” nëpër postime, një veprim ky që pasqyron përpjekjet e kompanive të mediave sociale si Twitter Inc. për t’i bërë platformat e tyre më të sigurta për përdoruesit...
Vitin e kaluar, ”Food and Drug Administration” në SHBA miratoi një pajisje që mund të kapë një imazh të retinës dhe të zbulojë automatikisht shenjat e verbërisë diabetike. Kjo lloj race e re e teknologjisë së inteligjencës artificiale po përhapet...
Izraeli, ose “Startup Nations” siç e quajnë disa, është bërë një lider botëror në sigurinë kibernetike. Megjithëse Izraeli nuk bën prodhon vetë makina, kompanitë më të mira të sigurisë në botë janë të gjithë izraelite. Vendi gjithashtu merr rreth një...

EDITORIAL

FORUM

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com