E enjte, Shtator 19, 2019
WhatsApp është mjaft i bezdisshëm në vetvete dhe bëhet akoma më i padurueshëm kur je pjesë e 10+ grupeve. Inboxi përmbytet me mesazhe të parëndësishme, që shpeshherë s’kanë të bëjnë më qëllimin e grupit. Prandaj, përditësimi i ri i WhatsApp...
Kompanitë e rrjeteve sociale si Facebook dhe Insatgram janë duke i bërë qëllimisht përdoruesit të varur nga produktet e tyre për t’u rritur financiarisht. Duket sikur po spërkasin me kokainë të gjithë platformat e tyre, pasi as çdo ekrani të...
Me valët e nxehtë të verës që pritet të vijnë së shpejti gjithkush do të bënte diçka për t’u freskuar sado pak e veçanërisht në Dubai ku temperaturat e larta kapin vlera ekstreme. Por ashtu si ngrohtësia në dimër dhe...
Të gjithë kemi qenë aty. Celularit ose tabletit po i mbaron bateria dhe ti e ke harruar karikuesin në shtëpi. Nuk bën dëm nëse merr borxh një të tillë nga një pasagjer tjetër në aeroport apo në recepsionin e...
BE-ja dënon Google me 1.5 miliard euro Gjiganti teknologjik "Google" është ndëshkuar me një gjobë prej 1.49 miliard eurosh nga Bashkimi Evropian për shkak të bllokimit të reklamave të rivalëve. Kjo është hera e tretë që kjo kompani dënohet nga...
Në vitin 1972, Vinton Cerf (Zëvendëspresident i Google) dhe Robert Kahn shpikën një teknologji të re që mundësonte – dhe mundëson – transmetimin e të dhënave me një reduktim minimal të gabimeve. Protokollin TCP/IP. Kjo teknologji u përdor për...
Shkencëtarët kanë krijuar një foshnje robot me kanaçe që është në gjendje të zvarritet ashtu sikurse një fëmijë i vërtetë. Profesorët nga Universiteti Purdue në Indiana dizenjuan robotin e cuditshëm për të studiuar se si fëmijët i marrin bakteret e...
Edhe pse vijon të flitet për skandalin e Facebook, platforma sociale ka zbuluar standardet, të cilat nëse shkelen do ju bllokojnë profilin. Në listën e gjërave përfshihet: 1-Postimi i cdo lloj përmbajtjeje me qëllim të dhunshëm ose përmban kërcënime është...
Përdoruesit në të gjithë botën kanë raportuar sot probleme me Facebook duke përfshirë vështirësitë në qasjen në faqe dhe pamundësinë për të rinovuar statuset e tyre. Platforma e mediave sociale raportohet të punojë ngadalë në shumë vende në të gjithë...
Nga DW/ Mjaftojnë 24 orë pas vendosjes në gjendjen e mungesës së gravitetit që të shuhen më shumë se 80% e qelizave kanceroze të testuara, kanë zbuluar studiuesit australianë.     „Shumë vetë në shoqërinë tinë papritur u sëmurën me kancer, dhe kjo...

EDITORIAL

FORUM

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com