E hënë, Qershor 17, 2019

Surprizë nga Italia, Zidan mund të marrë drejtimin e…

Qëndrimi i Eusebio Di Françesko po vihet në dyshim të skuadra e Romës pas rezultateve zhgënjyese në këto javë të para të Seria A. Ndërkohë...

Gattuso: Milanit i mungon shpirti, kështu nuk shkojmë dot në Champions

Milani luan kundër Torinos për të siguruar vendin e katërt në renditje, që e dërgon në zonën Champions. Strategu italian ka sqaruar momentin që...

Ataku kardiak, Porto merr vendimin për Casillas

Sulmi në zemër mund t'i kushtojë shtrenjtë portierit legjendar të Realit të Madridit, Iker Casillas. Spanjolli pësoi një sulm në zemër pak ditë më...

Shqipëria U-19 fiton dhe miqësoren e dytë ndaj Kosovës

Shqipëria U-19, e drejtuar nga trajneri Nevil Dede, ka fituar me rezultatin 4-1 ndaj bashkombasve të Kosovës, në ndeshjen e dytë miqësore që u...

Sarri “tymos” Londrën, trajneri i Chelsea-t pi 29 mijë cigare në...

Mediat angleze janë të fiksuar pas detajeve, madje nuk falin as trajnerin e ri të Chelsea-t Maurizio Sarri, i cili ka bërë nj nisje...

Thuajse zyrtare, Juventusi firmos me yllin e Arsenalit (VIDEO)

Aaron Ramsey është praktikisht një futbollist i Juventusit, teksa për të mungon vetëm firma. Skuadra bardhezi ka arritur që të fitojë konkurrencën me skuadrat...

Zidane e ka një lajm të madh për tifozët e Realit

Zinedine Zidane është shprehur se Reali mund të marrë lojtar në janar, ndryshe nga merkato e verës ku nuk pati shumë lëvizje. “Çdo gjë mund...

Nesër ndeshja në “Elbasan Arena”, kombëtarja e Izraelit në Shqipëri me...

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Izraelit e cila do të luhet më 7 shtator në "Elbasan Arena" do të monitorohet nga 1500 efektivë policie, 300...

Një yll i ri po “lind” në Itali

Në Seria A, golashënuesi nuk është Ronaldo, Dybala apo Immobile por një futbollist që në fillim të sezonit ishte anonim. Krzysztof Piatek ka shpërthyer në...

Çelsi kërkon një tjetër bomber, ofron 60 milionë euro për Ikardin

Nuk është vetëm Reali, ekipi i interesuar për transferimin e Mauro Ikardit. Çelsi ka bërë hapin e parë për transferimin e sulmuesit argjentinas. 25-vjeçari kërkohet...

EDITORIAL

FORUM