E shtunë, Dhjetor 7, 2019

Mavraj shfaqet me Kuranin në duar, kritika në Gjermani, reagon mbrojtësi

Mbrojtësi i klubit gjerman të Këlnit, Mërgim Mavraj, në Bundesligë, si dhe lojtari i kombëtares sonë, është bërë objekt kritikash në mediat gjermane, teksa...

Messi me familjen për ski në Andorra, sfidon të ftohtin (Foto)

Debati vazhdon të jetë i ndezur nëse Lionel Messi mund të luajë mirë edhe në një ditë të lagësht me shi, apo në të...

Juve shpall listën për Champions, Inter e Napoli për Europa League

Skuadrat e Seria A, pjesëmarrëse në Kupat e Europës, po bëjnë llogaritë për pjesën e mbetur të dy kompeticioneve më të rëndësishme të futbollit...

Sonte Real Madrid-Sevila dhe Napoli-Inter

Sot Real Madrid -Sevila dhe Napoli-Inter (kupë). Keto jane dy ndeshjet  qe duhen shikuar. Te dyja te rendesishme,por Reali i Madrit mbetet Real !

FSHF: “Lajmi” i trukimeve, mashtrim. Leci: Nuk kam folur fare për...

Pas lajmit të pubikuar në mediat suedeze mbi deklaratat e fubtollisit Liridon Leci ka reaguar Federata Shqiptare e Fubtollit.  Reagim zyrtar i FSHF Federata Shqiptare e...

Shkëlzen Gashi lojtari i vitit në Zvicër, edhe Xhaka në 11-shen...

Shkëlzen Gashi, shqiptar, por shpallet futbollisti i vitit i Superligës Zvicerane dhe bashkë me lojtarin tjetër të kombëtares sonë, Taulant Xhaka, formo dyshen kuqezi...

Edgar Çani merr numrin 10 tek Leeds, “E ëndërroja këtë ekip”

Leeds United konfirmoi ashtu siç qe paralajmëruar ditë më parë nga “Koha Jonë” mbi blerjen e sulmuesit Edgar Çani, me të cilin ka arritur...

Mario Baloteli kthehet te Raffaella, por jo tek Inter (Foto)a

Mario Balotelli ishte përfshirë në merkato deri në ditën e fundit, për një lëvizje të mundshme, por ai nuk është shqetësuar fare në lidhje...

Mbyllet merkato e dimrit, 10 blerjet më të bujshme në Europë...

Merkato e dimrit është mbyllur zyrtarisht. Premier League kryeson listën e transferimeve më të shtrenjta të dimrit. Klubet e mëdha, si Manchester City dhe...

Salihi firmos me Hapoel Haifa, për 20 mijë dollarë në muaj

Ekipi izraelit Hapoel Haifa është skuadra e re e sulmuesit të kombëtares sonë, Hamdi Salihi. Një javë më parë futbollisti shkodran mori lejen për...

EDITORIAL

FORUM