Agim Cana flet për të ardhmen e Lorikut

Agim Cana, babi dhe agjenti i mbrojtësit shqiptar të Lazios, Lorikut, në një intervistë për ‘Lalaziosiamonoi.it’, ka folur për të ardhmen e kapitenit të...

Kur futbollistët puthen në fushën e blertë

Në fushën e blertë kemi parë të ndodhin veprime nga më të çuditshmet, goditje me kokë, të pështyra, përqafime, kërcime, grushta por së fundmi...

Ibraimi zgjidhet futbollisti i vitit në Maqedoni

Agim Ibraimi është shpallur futbollisti i vitit në Maqedoni. Sulmuesi i lindur në Tetovë ka fituar këtë çmim për të dytën herë pas atij...

Reali i Madridit, zgjidhet si ekipi më i mirë i vitit...

Agjencia prestigjioze e lajmeve “Associated Press” ka përzgjedhur ekipet më të mira të vitit 2014. Real Madridi është renditur në vendin e parë, me...

Kohë pushimesh, Ronaldo shfaqet i lumtur me djalin

Pas një viti të shkëlqyer me Realin e Madridt dhe një turneu të vështirë në Botëror me Portugalinë, Cristiano Ronaldo, po i kalon këtë...

Statistikat: Terry më i mirë si “plak” se sa i ri!

John Terry nuk po "plaket" fare. Madje vitet po i bëjnë atij më mirë nëse shikohen statistikat. Ylli i Chelseat është në kulmin e...

FSHF shpall Alban Hoxhën si “Lojtari i Vitit 2014”

Portieri i Partizanit Alban Hoxha është shpallur “Lojtari më i mirë” për vitin 2014 në futbollin shqiptar. Çmimi i është dhënë gjatë mbrëmjes së djeshme...

Ku ka humbur Ronaldinjo?

Ronaldinjo përbën lajm edhe kur nuk dhuron magji në fushën e blertë. Ish- sulmuesi i Brazilit është kthyer në çështje në Meksikë, ku aventura e...

“Lëkundet” Sep Blater, bisedime sekrete me FIFA-n, për të ardhmen

Bisedime sekrete mes zyrtarëve të lartë të Fifa-s dhe kreut të saj, Sepp Blatter, janë duke u zhvilluar në lidhje me të ardhmen e...

Bilanci i një viti futboll, Armand Duka: Apolonia, ekip model në...

Në mbyllje të vitit 2014-të, presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka bën bilancin e futbollit shqiptar. Ndeshja eliminatore e Europianit ‘Francë 2016’,...

EDITORIAL

FORUM

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com