Fitojnë skuadrat londineze; Chelsea me “5 yje” ndaj Cityt

Chelsea ka arritur të mposht Manchester Cityn dhe të vazhdojë aventurën në FA Cup. Formacioni i Hiddinik fitoi 5-1 në “Stamford Bridge” përballë “qytetarëve”...

Ansi Agolli: Hyjmë në fushë për fitore

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Ansi Agolli ka deklaruar se shqipëria nuk i trembet aspak përfaqësueses spanjolle, përkundrazi do të hyjnë në fushë për të marrë...

Manchester United vihet në ndjekje të dy zikaltërve

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, është duke kërkuar transferimin e dy futbollistëve të Interit. Skuadra angleze kërkon sulmuesin Ivan Perisic dhe mesfushorin, Marcelo...

Jurgen Klopp paralajmëron tërheqjen si trajner

Jurgen Klopp ka surprizuar tifozët e futbollit me deklarëtne e tij. Gjatë një interviste me “Bild”, trajneri gjerman ka paralajmëruar tërheqjen e tij nga...

Presidenti i Federatës së Basketbollit, Avni Ponari: Ekipi më i fortë...

Pas tre viteve mungesë, përfaqësuesja kuqezi e basketbollit për meshkuj është grumbulluar këto ditë për të vijuar përgatitjet për kualifikueset e Europianit “Eurobasket 2017”....

Kuadrado do të operohet, Allegri humbet mesfushorin për 2 muaj

Lajme të këqija për Juven nga infermieria. Juan Kuadrado do të duhet të operohet për problemet muskulore. Futbollisti kolumbian do të kryejë ndërhyrjen kirurgjikale...

Hetimi i UEFA-s ndaj Luftëtarit, ja si përgjigjet Duka

Federata Shqiptare e Futbollit ka organizuar sot  një workshop ndërkombëtar me titull: “Sports law and arbitration: a practical perspective on selected legal issues” (E...

Daja: Fitore e merituar, meritojmë karton jeshil nga UEFA

Pas fitores me përmbysje 1-2 ndaj Kamzës, trajneri Ilir Daja nuk kishte si të mos ishte i kënaqur nga futbollistët e tij. Ai ka...

Europa League, sot zbulohen katër gjysmëfinalistet

Katër sfida për të mësuar 4 skuadrat e kualifikuara në fazën gjysmfinale. Europa League vjen mbrëmjen e sotme me sfidat e 4 skuadrave që...

“Kam baste të sigurta”, zbulohet si i zhvati 10 mijë euro...

Anisa Hysa është ish-presidentja e klubit "Kastrioti", ndaj të cilës rëndojnë akuzat e mashtrimit, pasi ka arritur t’i marrë plotë 10 mijë euro një...

EDITORIAL

FORUM

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com