Peshëngritësi shqiptar rezultoi pozitiv në testin anti doping

Një tjetër peshëngritës shqiptar ka rezultuar pozitiv nga testet e dopingut në garat olimpike 2012. Bëhet fjalë për peshëngritësin Endri Karina i cili i është...

Sassuolo feston me “poker”, Chievo prek fundin

Chievo është praktikisht jashtë Seria A. Veronezët u mposhtën 4-0 nga Sassuolo në takimin e javës së 30-të në elitën e futbollit italian. Kur kanë...

Noizy shoqëron Florian Markun në ring

Kickboxer-i i famshëm shqiptar, Florian Marku ndeshet me boshnjakun Dzevad Mutfic këtë mbrëmje në Linz të Austrisë. Një i ftuar special e shoqëron kampionin...

Maqedonia publikon listën, grumbullon 4 shqiptarë dhe harron Ibrahimin

Maqedonia po përgatitet për ndeshjet e Ligës së Kombeve. Trajneri i përfaqësueses maqedonase  Igor Angellovski ka publikuar ditën e sotme listën, ku në sy...

Cristiano Ronaldo zbulon kundërshtarin e tij më të fortë: Ja kush...

Ylli i Real Madrid, Cristiano Ronaldo është tmerri i mbrojtësve për shumë vite, të cilët nuk kanë mundur ta ndalin atë si një makineri...

Uzuni në formacionin e javës: Me fat që jam me një...

Myrto Uzuni është përzgjedhur në formacionin më të mirë të javës në Kroaci. Sulmuesi i talentuar i kombëtares sonë ishte vendimtar në fitoren 2-0...

Rama telefonon Dukën. Çfarë u premtoi futbollistëve të kombëtares

Protagonizmi politik nuk mund të mungonte në një ndeshje si ajo e mbrëmshmja kundër Rumanisë. Në moment euforie kryeministri Rama i ka telefonuar presidentin...

E rrallë/ Në Rumani humbin ndeshjen në tavolinë sepse ishin të...

Një ngjarje e rrallë dhe e padëgjuar më parë ka ndodhur së fundmi në Rumani. Futbollistët e skuadrës Poiana Mare, një klub i kategorisë...

Berisha shënon, por nuk mjafton përballë ekipit që vendosi rekordin më...

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës, Valon Berisha, ka qenë protagonisti i natës së sotme në Ligën e Europës, duke gjetur rrjetën për skuadrën e...

Kush fiton Barcelona apo Real? Ja përgjigjja befasuese e Figos

Luis Figo ka thënë se dëshiron që Real Madrid ta fitojë “El Clasicon” ndaj ish ekipit të tij Barcelonës. Dy gjigantët e La Ligës ndeshen...

EDITORIAL

FORUM

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com