E hënë, Nentor 11, 2019

Ottmar Hitzfeld: Ja kush e fiton Kampionatin Europian

Trajneri i famshëm, Ottmar Hitzfeld ka bërë një parashikimin për Kampionatin Europian. Hitzfeld i ka përmendur përfaqësueset favorite në “Euro 2016” dhe lojtarët që pritet...

Parashikimi i Microsoft/ Gjermania fiton “Euro 2016”. Shqipëria..

Do të jetë Spanjë – Gjermani finalja e Europianit që nis sot në Francë. Përballë do të jenë kampionia aktuale e Europës përballë kampiones...

Ndeshja me Shqipërinë, flet ambasadori i Zvicrës

Fituesi më i madh, miqësia midis dy vendeve-Intervistë eksluzive me ambasadorin e Zvicrës në Tiranë, Christoph Graf. 1. Ambasador, a jeni tifoz futbolli? Në se po,...

Kosova merr pjesë në eliminatoret për Kampionatin Botëror

Këshilli i Emergjen i UEFA vendosi që Kosova të marrë pjesë për herë të parë në eliminatoret për një Kampionat Botëror. Në kualifikimet për...

Posta Shqiptare i bën një dhuratë speciale publikut shqiptar

Sot, datë 10 Qershor 2016, Posta Shqiptare emeton pullën postare me tematikën ”Shqipëria në Euro 2016”. Kjo pullë vjen në një moment historik për...

Historia e europianëve të futbollit, Franca në podium pas 16 vjetësh

DOSSIER/Historia e europianëve të futbollit Nga Skifter Këlliçi (Vijon nga numrat e kaluar) Kur nga data 10 qershor deri 2 korrik në Belgjikë dhe Holandë zhvillohej Euro...

Taulant Xhaka: Ja si do ta ndal Granitin në fushë

Përballja Shqipëri- Zvicër është në qendër të vëmendjes për të gjitha mediat europiane. Jo vetëm për debutimin e kuqezinjve, por edhe për përballjen mes...

Mbi 100 mijë shqiptarë kërkojnë bileta për “Euro 2016”

Asnjë stadium në Francë nuk e përmbush dëshirën e shqiptarëve për të mbështetur skuadrën e tyre dhe kjo pasi mbi 100 mijë shqiptarë rezulton...

Mavraj: Agjërimi gjatë Europianit dhe refuzimi i reklamës

Mërgim Mavraj është një nga futbollistët më fjalëpakë në kombëtaren tonë, por çdo veprim e tij përbën lajm. I gjendur ne vëmendjen maksimale te...

De Biasi rrëfen vështirësitë dhe suksesin me Shqipërinë

Kualifikimi historik i Shqipërisë ka zgjuar vëmendjen e shumë medieve të mëdha ndërkombëtare për të realizuar intervista me lojtarët dhe trajnerin italian, De Biasi. Së...

EDITORIAL

FORUM

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com