E dielë, Korrik 21, 2019

Naser Aliji, Maqedonia “sfidë” Shqipërisë për talentin e Basel

Pas  Riza Durmishit, Maqedonia kërkon të fitojë edhe shërbimet e mbrojtësit të majtë të skuadrës së Basel, Naser Aliji. Por pas këtij lajtari, prej...

Sa u gjobit Reus për ngarjen e makinës pa patentë?

Mesfushori i njohur i ekipit kombëtar gjerman të futbollit, Marco Reus u gjobit 540 000 euro (670 000 dollarë) për ngarjen e makinës pa...

Topi i Artë, De Biazi voton Ronaldon, injoron Mesin

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Xhani De Biazi, ia ka dhënë votën Kristiano Ronaldos, për çmimin më prestigjioz individual në botën e futbollit, “Topi i...

San Lorenzo, sfidon Realin në finale

Skuadra argjentinase, San Lorenzo, është kualifikuar për në finale të botërorit të klubeve, duke mposhtur në gjysmëfinale, skuadrën Auckland City, me rezultat 2:1, pas...

FifPro apel futbollistëve: Mos u transferoni tek skuadrat serbe

Futbolli i Serbisë është në kaos dhe kete e vërteton edhe vendimi i fundit i ‘Unioni Botëror i Futbollit’, FifPro. Këta të fundit kanë urdhëruar...

Kategoria Superiore, Kukësi merr “komandën”, “rrëshqet” Partizani

Vllaznia nuk është më ekip që rrezikon rënien, por ndoshta pretendente për një vend në Kupat e Europës. Partizani, që emocionoi tifozët pas fitores...

Kategoria e Parë, udhëheqin Sopoti dhe Tërbuni

Ndeshjet e parafundit të këtij viti në Kategorinë e Parë, ose ato të javës së 11-të, kanë konfirmuar Tërbunin e Pukës në krye të...

Petrit Doka, një shqiptar zgjidhet president i Parmës

Një shqiptar, Petrit Doka, do të jetë presidenti i ri i klubit italian të Parmës. Pas shumë tratativash ku u përfol edhe emri i...

Louis Van Gaal, trajneri i vitit në Holandë

Louis Van Gaal është zgjedhur trajneri më i mirë në Holandë për vitin 2014. Por, menaxheri i Manchester United ka mbetur i befasuar me vendimin...

Partizani pret Vllazninë në ndeshjen për të ruajtur kreun

Vllaznia është padyshim skuadra e muajit në Superligë. Shkodranët kanë 4 fitore radhazi dhe sipas drejtuesve, ata do të kërkojnë edhe të pestën sot ndaj Partizanit...

EDITORIAL

FORUM