Shqipëria-Luksemburg 0:2

Kombëtarja shqiptare ka fituar mbrëmjen e së martës ndaj Luksemburgut me rezultatin 2­0. Ndeshja u zhvillua në kuadër të miqësoreve të muajit mars si...

Euro 2016, rritet siguria me 3.000 persona shtesë në Francë

Presidenti francez Francois Hollande tha se firmat e sigurimit privat të martën kanë punësuar një shtesë 3.000 njerëz për turneun e futbollit Kampionati Europian. Pas...

Bluza e kombëtares shqiptare, më e bukura e “Euro 2016”

Fituesja e parë e këtij Europiani është Shqipëria. Kështu shkruan kanali sportiv gjerman, "Sport1". sipas tij, bluza e kombëtares shqiptare është shpallur më e bukura e...

Lorik Cana: E mbyll karrierën pas Europianit

Lorik Cana, kapiteni i Kombëtares Shqiptare të Futbollit do ta mbyllë karrierën pas ndeshjeve finale të Kampionatit Europian, “Francë 2016”. Loriku i cili ka zhvilluar...

Shqipëria fiton me Hungarinë

Shqipëria e ka mposhtur 2:1 Hungarinë, në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Evropian 2017, në kategorinë U-21. Daniel Gera kaloi Hungarinë në epërsi, por Rey Manaj...

Gianni De Biasi do vraponte për trajnier i Italisë

Që emri i Gianni De Biasit po lidhet me pankinën e Kombëtares italiane kjo nuk është më një risi. Mediat përtej Adriatikut kanë kohë...

Leksionet e Austrisë për Shqipërinë

Shqipëria pësoi humbjen e shtatë në po kaq përballje historike me Austrinë. Por, pavarësisht statistikave aspak të favorshme dhe faktit që kuqezinjtë pësuan dy...

Mavraj: Te goli i dytë Cana më tha “lëre topin se...

Ka qenë një nisje jo e mirë e kuqezin jve në Austri që pësuan dy herë në harkun kohor të pak minutave, mirëpo ndeshja...

Trajneri i kombëtares shqiptare De Biasi pas ndeshjes me Austrinë

Trajneri i kombëtares sonë, Xhani De Biazi është shprehur i zhgënjyer për rezultatin e ndeshjes miqësore me Austrinë. Ajo që e ka mërzitur më...

Anglia rreh Gjermaninë në shtëpinë e saj

Ndeshja miqësore mes Gjermanisë dhe Anglisë ne shtepinë e gjermanëve përfundoi me rezultatin 3 me 2 në favor të anglezëve. Fillimisht shënuan gjërmanët me anë...

EDITORIAL

FORUM

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com