E shtunë, Korrik 20, 2019

Vjen serbi Baco Nikoliç, Flamurtari gjen pasuesin e Gjergj Muzakës

Flamurtari nuk ka kohë për të humbur. Menjëherë pas largimit të disa lojtarëve kryesorë, si të Gledi Micit, Gjergj Muzkaës, Gilbertos apo të Gilman...

Lojërat Olimpike Rio 2016 në shifra

Në pesë aneksë olimpike, me se 10.000 sportistë do të ndiqen nga miliona spektatorë e telespektatorë gjatë muajit gusht. 78.000: Kapaciteti i stadiumit Maracana, mitiku...

Isco përplaset me trajnerin Solari në dhomat e zhveshjeve, Juvja gati...

Në shtëpinë e Real Madrid është hapur çështja Isco. Mesfushori spanjoll, një nga pikat kyçe të Zidane dhe Lopeteguit, me Soolarin ka luajtur shumë...

United arrin akordin me mbrojtësin e Crystal Palace për një shifër...

Manchester United është drejt arritjes së akordit me Crystal Palace për të rrëmbyer mbrojtësin Aaron Wan-Bissaka për shifrën e 56 milionë eurove. Mbrojtësi i...

Valencia shokon Barcelonën, Gameiro lëshon “bombën” (VIDEO)

Barcelona e ka nisur në mënyrën më të keqe të mundshme finalen e Kupës së Mbretit ndaj Valencias. Në minutën e 21-t, Gameiro merr...

FOTO/ Formacioni më i dobët në Premier League. Zhgënjen Chelsea

Agjencia e lajmeve “Goal.com” ka publikuar formacionin më të dobët të javës së 32-të në Premier Leaguen angleze. Ajo që bie sy në këtë 11-she...

Romela Begaj, pozitive për doping dhe në testin B

Peshëngritsja shqiptare Romela Begaj ka rezultuar pozitive gjatë testin B për anti-doping. Begaj ka rezultuar pozitive në testin anti-doping edhe pas botërorit të 2014...

Tirana-Skënderbeu në finale për Kupën e Shqipërisë

Finalja e Kupës së Shqipërisë në futboll do të diskutohet mes Skënderbeut dhe Tiranës. Trofeu i dytë për nga rëndësia në futbollin tonë zbuloi ekipet...

Realizon ëndrrën, adoleshentja shkodrane debuton në Serinë A

Alma Hilaj është futbollista e parë e Kombëtares kuqezi të femrave që debuton në elitën e futbollit italian. Vajza shkodrane ka luajtur sfidën e...

Soue: Osmani i çmendur, ja çfarë më ka thënë Kievo për...

Ali Soue është pretendenti kryesor për të fituar “Këpucën e Artë” në Kategorinë Superiore. Sulmuesi nga Gambia ka bërë një ecuri të shkëlqyer me...

EDITORIAL

FORUM