E zbulon gazeta “Bild”, ja sa është klauzola e super talentit...

Prestigjiozja gjermane “Bild” ka zbuluar një detaj të rëndësishëm norvegjezin Erling Haaland, që konsiderohet njw nga talentet më të mëdha të futbollit europian. 19-vjeçari...

Xherdan Shaqiri mbjellë flokët

Në ditët e sotme, nuk janë vetëm femrat ato të cilat po bëjnë intervenime në trupin dhe pamjen e tyre. Ndërhyrjeve të ndryshme tashmë u...

Napoli i dashuruar me shqiptarët, piketon një tjetër legjionar

Napoli është shndërruar në një “vullkan” të madh, i gatshëm të shpërthej në çdo moment, askush nuk e ka të qartë të ardhmen, as...

Liverpooli shkatërron Evertonin dhe blindon kreun, shënon edhe Shaqiri (VIDEO)

Liverpooli nuk njeh kundërshtarë këtë sezon në Premier League. Skuadra e Jurgen Klopp ka fituar pa shumë probleme 5-2 derbin ndaj Everton, në një...

United i jep leksion Mourinhos, Chelsea dhe Leicester nuk ndalen (VIDEO)

Manchester United i shkakton disfatën e parë Jose Mourinhos në krye të Tottenham. Djajtë e Kuq kanë arritur që të triumfojnë 2-1 në “Old...

Video/ Chelsea në avantazh, i përhershmi ndëshkon Aston Villa

Chelsea ka arritur të kalojë në avantazh kundër Aston Villës. "Blutë" e Londrës frymëzohen nga sulmuesi Abraham në minutën e 24-të. Kujtojmë që Abraham është edhe...

Video/ Fantastik, Dele Alli realizon një kryevepër kundër United

Totenham ka arritur të barazoje rezultatin kundër Manchester United. Në "Old Tramfford" rezultati është 1-1. Dele Alli ka realizuar një gol kryevepër duke vendosur qetësinë në...

“Trulloset” Reali, Bale “filtron” me ekipin që ka rilindur në Angli

Gareth Bale prej kohësh nuk ndihet i lumtur tek skuadra e Real Madridit. Uellsiani u vendos së fundmi në qendër të kritikave, kur pas kualifikimit...

Tifozët e Milanit në festë, pranë largimit dështaku i mesfushës

Skuadra e Milanit është duke zhvilluar një sezon për tu harruar deri në këto momente. Shumë futbollistë nuk kanë treguar potencialin e tyre më të...

Gjest shembullor i Interit : Ndihmoni shqiptarët pas tërmetit shkatërrues!

Solidaritet dhe mbështetje për tërmetin që përfshiu Shqipërinë më 26 nëntor kanë dhënë shumë institucione ndërkombëtare. Të shumtë kanë qenë edhe ekipet prestigjoze në kontinentin...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

FORUM