E dielë, Qershor 16, 2019

Përgatitjet për sezonin e ri, Simeone fton Keidi Baren te ekipi...

Keidi Bare vazhdon të fitojë gjithnjë e më shumë vëmendjen e Diego Simeones te skuadra e Atletiko Madrid. Trajneri argjentinas, pasi i ka dhënë...

Ze Maria nuk i ka humbur shpresat: Duhet të luajmë si...

Trajneri i Tiranës, Ze Maria, duket se ka besimin e plotë që skuadra e tij mund të arrijë një rezultat pozitiv, e pse jo,...

FOTO / Trepça kërkon falje për eliminimin e turpshëm, tifozët e...

Trepça ’89 u mund dje me rezultatin 4-1 nga Vikingur, ndeshje e luajtur në Mitrovicë e vlefshme për Champions League. Një ditë pas humbjes, kampionët...

Ja rekordet që do të përpiqet të thyejë Messi në vitet...

Ylli argjentinas, Lionnel Messi, është pjesë e skuadrës së parë të Barcelonës që nga viti 2014 dhe në këto 13 vite ka thyer mjaft...

Arsenal prezanton blerjen më të shtrenjtë

Alexandre Lacazette prezantohet tek Arsenali. Sulmuesi francez ka mbërritur sot në Londër dhe nga nesër do të dalë në stërvitje me skuadrën e re. Arsenal...

Crujf trembet nga Tirana, i kujton Makabit humbjen e Izraelit me...

Trajneri i Makabi Tel-Aviv, Jordi Crujf, ka bindjen se çështja e kualifikimit në turin tjetër të Ligës së Europës nuk është mbyllur, edhe pse...

Pique alarmon Barcelonën, rrokulliset me makinë në shkretëtirën e Beirutit

Qendërmbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, aktualisht ndodhet me pushime, pas një sezoni tejet të ngarkuar dhe të lodhshëm. Ylli katalanas po i bën pushimet në...

Ndryshon renditja e FIFA-s, shihni kush ekip ngjitet në krye

Si pasojë e disa paraqitjeve të mira, që arritën kulmin me suksesin në finalen e Kupës së Konfederatave 2017, Gjermania ka kaluar Brazilin dhe...

‘Supermasat’/ Vjen ekipi izraelit në Tiranë, ja rrugët që do bllokohen

Tirana përballet me Maccabi Tel Aviv nesër në stadiumin “Selman Stërmasi”. Ndeshje kjo e vlefshme për eliminatoret e Europa League. Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë,...

Montela nuk ngopet me blerje: Milani nuk është ende i kompletuar

Milani ka nisur sot punën për sezonin e ri, më herët se zakonisht, për shkak të pjesëmarrjes në Europa League. Trajneri Vincenco Montela ka folur...

EDITORIAL

FORUM