E premte, Korrik 19, 2019

VIDEO/ Shihni penalltinë e Hamdi Salihit që do t’ju lërë pa...

Hamdi Salihi shënon golin e katërt në ligën e dytë në Austri me skuadrën e SC Wiener Neustadt. Sulmuesi shkodran realizoi në minutën e...

Salihi nuk përmbahet në Austri, tund rrjetën për herë të 4-t

Hamdi Salihi shënon golin e katërt në ligën e dytë në Austri me skuadrën e SC Wiener Neustadt. Sulmuesi shkodran realizoi në minutën e 44-t...

Surprizon trajneri i Argjentinës, nuk grumbullon super-sulmuesin

Gonzalo Higuain është lënë jashtë nga trajneri i Argjentinës për ndeshjet kualifikuese për Kupën e Botës ndaj Uruguait dhe Venezuelës. Lojtari që ka kushtuar 90...

Përballja Milan-Shkëndija, shiten 15 mijë bileta në 48 orë

Pas më shumë se 65 mijë të pranishmëve në ndeshjen e parë kundër Krajovas, në ndeshjen e kthimit të turit të tretë eliminator të...

FOTO/ Hetimi për trukim, austriakët u kthejnë telefonat kuksianëve

Afërsisht një muaj më parë futbollistë dhe drejtues të Kukësit u ndaluan në Vjenë nga policia austriake për një kontroll të befasishëm, ku dyshohej...

VIDEO/ Stërvitje speciale e Skënderbeut, një 3-vjeçar u ngre humorin korçarëve

Skënderbeu është duke u përgatitur për sfidën e datës 14 ndaj Dinamos se Zagrebit në transfertë. Ditën e sotme, gjatë kohës që skuadra bardhëkuqe...

Paris SG paguan paratë, Neymar është i lirë të luajë me...

Neymar është zyrtarisht lojtar i Paris SG dhe mund të luajë me skuadrën e tij të re. Për të luajtur, braziliani ishte në pritje...

VIDEO/ Tifozët italianë tundin stadiumin me thirrjet ‘Shqipëri …’

Lushnja ka luajtur para disa ditësh një ndeshje miqësore kundër ekipit italian të Leçes në fushën e këtyre të fundit ku e humbën me...

Luajtën kundër izraelitëve në Europa League, Irani përjashton dy lojtarë nga...

Irani ka përjashtuar dy lojtarë nga kombëtarja pasi janë përballur me një klub izraelit në Europa League, bëri të ditur një zëdhënës i qeverisë. Kapiteni...

Patrick Schick në ankand, në skenë dalin edhe gjigandët gjermanë

Ankand për Patrick Schick. Pas transferimit të mbetur në tentativë te Juventus, u duke se sulmuesi i ri çek i Sampdorias do të përfundonte...

EDITORIAL

FORUM

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Një dramë që e dëmtoi Kosovën