E dielë, Qershor 16, 2019

Turneu i Wimbledon, Andy Murray dhe Nadal kalojnë në raundin tjetër

Andy Murray ka kaluar në raundin pasardhës të turneut të Wimbledonit. Numri 1 i botës i cili vinte me probleme fizike në duelin ndaj...

Agnelli ‘kërcënon’: Do vazhdojmë suksesin, kthehemi më të fortë

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli këmbëngul se nuk do të tërhiqet por do të vazhdojë të kërkojë suksesin. Në një intervistë për “Tuttosport”, Agnelli nënvizoi...

‘Interi dhe Juventusi kërkonin të nënshkruanin me Pepen’

Pepe ka nënshkruar për Besiktas, por agjenti i tij pretendon Interi dhe Juventusi u përpoqën për të nënshkruar me mbrojtësin e njohur portugez. "Bisedimet zgjatën...

Nuk e grumbullon me skuadrën, Spalletti largon sulmuesin e Interit

Trajneri i ri i Interit, Luciano Spalletti ka lënë “Gabigolin” jashtë skaudrës për sezonin e ardhshëm. Në vitin 2016, Gabriel Barbosa u transferua nga Santos...

Thyen rekord botëror, formon klasën e palestrës me 3800 njerëz

Joe Wicks, i njohur si “Trajneri i trupit”, ka rritur që të hyjë në Librin Gines duke shënuar një rekord botëror për klasën më...

ZYRTARE/ Largohet nga Napoli, nënshkruan me klubin gjerman

Jonathan de Guzman i ka dhënë lamtumirë Napolit pasi zyrtarisht ka nënshkruar me skuadrën e njohur gjermane, Eintracht Frankfurt. Lajmi është konfirmuar nga Frankfurti i...

Europa League/ Klubet shqiptare luajnë aktet e dyta, Skënderbeu pranë kualifikimit

Sot është një ditë vendimtare për skuadrat shqiptare të cilat do të luajnë ndeshjet e kthimit në turin e parë paraeliminator të Europa Leagues. Një...

Arrihet marrëveshja, Chelsea ‘godet’ me këtë transfertë

Mbrojtësi i Romës, Antonio Rudiger ndodhet në Londër. Sipas “Sky Sports” gjermani tashmë ka mbërritur në Angli dhe pritet që së shpejti t’i kaloj...

United thyen rekord, 115 milionë euro për këtë super-sulmues

Manchester United është i gatshëm që sërish të thyejë rekordin e transferimeve pasi po planifikon një “mega” ofertë për sulmuesin e Evertonit, Romelu Lukaku. Pas...

Arbeloa zbulon gjithçka: Ja klubi i ardhshëm i Ronaldos

Ish-lojtari i Real Madridit, Alvaro Arbeloa beson se Cristiano Ronaldo do të mbetet në “Santiago Bernabeu”. "Ai është shumë inteligjent. Kur arrin momenti i përkryer...

EDITORIAL

FORUM