E hënë, Shtator 16, 2019

Bie “fortesa” e Romës, autogoli i De Rossi-t kalon Barcelonën në...

Në “Camp Nou” Barcelona do të presë sonte Romën për të diskutuar sfidën e parë çerekfinale të “Champions League”. Spanjollët në këtë përballje nisen...

Sekretari amerikan i arsimit, LeBron James “emërohet” me peticion

Më shumë se 10,000 njerëz kanë nënshkruar një peticion ku i bëhej thirrje sekretarit të tanishëm të arsimit në SHBA, Betsy DeVos të zëvendësohet...

Ky është tifozi më i veçantë deri më tani i “Rusia...

15.000 foto të futbollistëve të ngjitura në makinën e tij, padyshim që do ta bëjnë një nga tifozët me të veçantë të Botërorit "Rusi...

Tenisti Rafael Nadal operohet, mbyll sezonin

Spanjolli Rafael Nadal do t’i nënshtrohet një operacioni dhe për rrjedhojë do të mungojë në pjesën e mbetur të sezonit. Rafael Nadal do të mungojë...

Gafë e rëndë e portierit të Bajernit, shënon sërish Benzema (VIDEO)

Pjesa e dytë ka nisur në mënyrën më të keqe të mundshme për Bajernin. Një gabim i rëndë nga portieri Ulraiç, i cili nuk...

Kafshon kundërshtarin si Mike Tyson, por skualifikohet (VIDEO)

Boksieri anglez, Kash Ali, i inspiruar nga legjenda Mike Tyson. Në përballjen me kundërshtarin e tij nga Liverpooli David Price në një duel për...

Prishtina e Josës shpartallon skuadrën nga Gjibraltari, shkruan historinë në “Europa...

Ekipi i Prishtinës i drejtuar nga Mirel Josa ka shpartalluar në ndeshjen e kthimit të paraeliminatoreve të “Europa League” FC Europa-n e Gjibraltarit. Ekipit shqiptar...

Rrëfimi i Rejës: Grezda gaboi, ja fjala e parë shqip që...

Edi Reja debutoi zyrtarisht në stolin e Kombëtares Shqiptare, në transfertën ndaj Islandës, ndërsa mbrëmjen e djeshme në “Elbasan Arena” iu gëzua edhe fitores...

Mourinho rikthehet sërish tek Interi i tripletës dhe fiton

Jose Mourinho kthehet te Interi. “Special One”, që me skuadrën zikaltër fitoi “tripletën” e famshme në vitin 2010 udhëtoi drejt Londrës për të takuar...

Shqipëria U-21 leksione futbolli Bjellorusisë, fiton testin e parë miqësor

Kombëtarja shqiptare e 21 vjeçarëve ka fituar me shifrat e ngushta 3-2 testin e parë miqësor me Bjellorusinë, kjo falë dhe formës fantastike të...

EDITORIAL

FORUM

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com