E shtunë, Korrik 20, 2019

Ministrja Gjosha: Marrëveshja Rama-Basha kundër stabilitetit

E ftuar në “Intervista e mbrëmjes” në TV Channel One, Ministrja e Integrimit Klajda Gjosha komenton marrëveshjen e 18 majit dhe pasojat e saj. Pas...

Aleati historik i PD, Gjana: Është koha t’u themi mjaft eksperimenteve...

Kryetari i Partisë Lëvizja e Legalitetit, Sulejman Gjana flet për tradhtinë e Bashës ndaj aleatëve historikë: Pakti Basha-Rama rrezikon fatet e vendit. Të krijohet...

Ministrja Gjosha: LSI është më e fortë pas çdo sulmi

Ministrja e Integrimit: Marrëveshja PS-PD po prodhon çdo ditë surpriza, duhet të prodhonte stabilitet Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka komentuar situatën politike dhe fushatën elektorale...

Erisa Xhixho: LSI do jetë forcë e parë. Do t’i japim...

Kandidatja për deputete e LSI-së në qarkun e Fierit, Erisa Xhixho, në emisionin “Koha për tu zgjuar” me gazetarin Bashkim Hoxha në “News 24” ka...

Bamir Topi: Rama-Basha, pazar për të shkatërruar demokracinë

Ish-Presidenti i Republikës dhe kreu i FRD-së, Bamir Topi flet për paktin mes Bashës dhe Ramës: Basha bëri marrëveshjen më të turpshme në historinë...

Paskal Milo: Rama-Basha, komplot për të zhdukur demokracinë

Flet për "Koha Jonë", kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo: Jemi drejt vendosjes së një regjimi autoritarist PS-PD Intervistoi: Redjon Shtylla Kreu i Partisë Demokracia...

INTERVISTA/ Rama nuk e mohon koalicionin me Bashën: Vendos sovrani

Kreu i PS-së njëkohësisht edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në një intervistë të dhënë për SYRI.net në emisionin FAKT të gazetarit Çim Peka,...

Presidenti Nishani flet për Deutsche Welle: Nga anëtarësimi i Shqipërisë përfiton...

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani gjatë vizitës në Berlin dha një intervistë ekskluzive për “Deutsche Welle-n” në të cilën foli për anëtarësimin e Shqipërisë...

Gjinushi: Pazar i pisët Rama-Basha (Berisha). Shkatërron demokracinë

Në një intervistë eksluzive për “Koha Jonë” kreu i PSD-së Skender Gjinushi sulmon ashpër marrëveshjen PS-PD, e cila nëse do të vazhdojë edhe pas...

Kejdi Mehmetaj: Rritja e LSI, panik për partitë e tjera. Ja...

Kandidatja e LSI-së në Tiranë, i beson energjisë dhe përkushtimit të të rinjve në listat e kësaj force. Kejdi Mehmetaj në një interv istë...

EDITORIAL

FORUM