E premte, Korrik 19, 2019

Robelli skanon idenë serbe të mbështetur nga Thaçi e Rama për...

Analisti Enver Robelli, në një intervistë të gjatë për Ora Neës, ka bërë një skaner të plotë të temës më të debatuar të kohëve...

Joao Torres: Roli i LRI në arenën ndërkombëtare është shumë i...

Deputetët e Partisë Socialiste të Portugalisë, z. Joao Torres dhe z. Ivan Gonçalves intervistë për median nga Kampingu u LRI-së në Jalë Joao Torres: Roli...

Noka: Fitorja finale e betëjës së opozitës rrëzimi i Edi Ramës

Opozita kohët e fundit duket se po përgatitet për një stinë të re dhe të fuqishme protestash duke shpallur edhe një herë synimin për...

Presidenti Meta, intervistë për “La Stampa”: Evropa është mjeti kundërveprues ndaj...

Intervistë e Presidentittë Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta dhënë për gazetën “La Stampa” gjatë vizitëszyrtare në Itali: “Ka bashkëpunim të ngushtë me Romën...

Shehi: Basha të mos gabojë si Berisha, zërat kritikë në PD...

Flet për "Koha Jonë", kreu i Partisë Lëvizja për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi Intervistoi: Redjon Shtylla Mesazhi i Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, se në...

Barriera shpëton jetën e nxënësve në Qafë-Thanë (FOTO)

Falë barrierës së vendosur në aksin rrugor Pogradec-Prrenjas, në zonën e Qafë-Thanës, sot janë shpëtuar jetët e shumë të rinjve. Autobusi me të cilin po...

Braho: Loja me dekretet e ministrave mbaron nesër. Nishani ti firmosë

Kryetari i Komisionit për Sigurinë Kombëtare dhe deputeti i LSI, Spartak Braho ka komentuar sot mosvotimin e dekreteve të ministriave. Në një prononcim për...

Virion Graçi: Diasporës i kanë dashur vetëm kapitalin ekonomik dhe tani...

Shkrimtari Virion Graçi është nga më të suksesshmit e kohës së demokracisë. Me një karrierë të suksesshme si pedagog në Universitetin “Eqerem Çabej” në...

Intervista/ Rrokaj: Do t’ia kujtoj shpesh Ramës se është deputet i...

Shezai Rrokaj është i vetmi përfaqësues i LSI-së, i cili arriti të fitonte mandatin e deputetit në Vlorë. Rrokaj ka qenë para pak kohësh...

Nënkryetare e PD-së në kuvend? Çupi: Respktoj autoritetin e kryetarit

Flet për "Koha Jonë", deputetja e PD-së, Dhurata Çupi: PD-ja do bëjë një analizë të thellë në çdo degë dhe strukturë Intervistoi: Redjon Shtylla Në shtator...

EDITORIAL

FORUM

Ka disa zgjidhje për krizën…

Artan Fuga: Profesorët e degraduar