E martë, Qershor 18, 2019

Babai i Dr. Florit: Ja si u bëmë të fortë pas...

  Pothuajse një vit pas vdekjes së Dr. Florit, vëllai i tij, Alban Kondi është martuar, ndërsa njësoj si në vargjet e këngës së Florit,...

“Të gatshëm për dialog, por grekët ta harrojnë anullimin e borxhit”

Nga Sylvie Kauffmann dhe Cedric Pietralunga Drejtoresha e Përgjithshme e Fondit Monetar Ndërkombëtar që nga viti 2011, dhe pjesëmarrëse e rregullt në Forumin Ekonomik Botëror në...

“Unaza e Re”, Bumçi: Sjellja e qeverisë “kafshërore” ndaj qytetarëve të...

Banorët e zonës së Astirit prej 1 muaji, vijojnë protestën  në kundërshtim të projektit të Unazës së Re. Tashmë kjo është një protestë e...

Shehi: Opozita e keqja më e vogël por qeveria arrogante duhet...

Dashamir Shehi, kryetar i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar në një intervistë për emisionin “45 minuta” të gazetarit Denis Minga në Report Tv ka komentuar...

Belgjika më ka dhënë shanse, Shqipëria është burim frymëzimi

INTERVISTA/ Flet poetja Sabina Elmazaj: Varfëria që pllakosi në Selenicë më detyroi të emigroja Belgjika më ka dhënë shanse, Shqipëria është burim frymëzimi  Albert Z. ZHOLI. Me...

Gjata: Draftin e reformës në drejtësi e hodhi poshtë Venecia

  Ish-kryetari i Komisionit të Zgjedhjeve dhe eksperti i drejtësisë Çlirim Gjata deklaron se Komisioni i Venecias ka kundërshtuar ndërhyrjet në Kushtetutë.  Z. Gjata do të...

Tritan Shehu: Problemet me Greqinë, zerohen me dialog. Meta, takime pozitive...

Ish-ministri i Jashtëm, demokrati Tritan Shehu, pavarësisht disa zërave kritikë, e vlerëson si pozitive vizitën e kryeparlamentarit Ilir Meta në Athinë. Z.Shehu thotë  se...

Adrola Dushi: Suksesi im më i madh quhet Troi

Intervistoi: Albina Gjergji  -  - “Ish Miss Albania”, ish “Miss Universe Albania”, tashmë modele e njohur e pasarelave shqiptare flet për jetën private dhe personale, sukseset...

Fuga: S’mund të shpikim një model drejtësie ‘allashqiptar’

Ajo nga e cila vuan sistemi i drejtësisë në Shqipëri vjen nga devijacionet që bëhen në aplikimin e drejtësisë. Shteti shqiptar në të gjitha...

“Tre fantazma po vërtiten mbi Europë!”

Tre fantazma vërtiten mbi Evropë, terrorizmi, kriza e emigrantëve dhe Brexit, thotë Anthony Giddens. Dhe në afat të shkurtër, më e keqja është e...

EDITORIAL

FORUM