E martë, Qershor 18, 2019

Kryemadhi: Ja cili është programi dhe propozimi i opozitës për qeverinë...

Gjatë intervistës për televizionin “Nova” në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka zbuluar dhe programin dhe propozimin e opozitës...

Endrit Braimllari: Nuk ka kompromis me Edi Ramën, kërkojmë qeveri tranzitore

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari në një intervistë për emisionin 7pa5 deklaroi se opozita është në rrugën e saj dhe se nuk ka kompromis...

Ja çfarë thotë sot stërnipi i Duçes për Shqipërinë

Ka ndezur mjaft debate politike, mediatike e publike kandidatura në zgjedhjet evropiane të majit 2019 të stërnipit të ish diktatorit të Italisë Fashiste Benito...

Bamir Topi: Ja pse shkrova librin e rrugëtimit tim!

Ish-kreu i shtetit shqiptar, Bamir Topi, deklaron në një intervistë për TemA Javore, se publikimi i librit të tij ishte një angazhim për të...

Opozita në shesh, Braimllari: Rama ka shkuar në ekstrem me qytetarët,...

Opozita zbret sot në shesh - Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së: Revolta qytetare është e pandalshme deri në largimin e një kryeministri anti-kombëtar Bisedoi: Herion...

Klevi Pojana: Rama dhe qeveria e tij po rrezikojnë Integrimin në...

Intervistë për “Koha Jonë”, nënkryetari i LRI, Klevi Pojana: Zgjedhje pa Ramën, zgjedhje të parakohshme, vota e lirë dhe e ndershme, ky është hapi...

Boçi: Qytetarët do burgosin Ramën në Surrel, zgjedhje pa opozitën s’ka

Intervistë për "Koha Jonë", ish-deputeti i PD-së, Luçiano Boçi: Ky “nxitim” burgosës, është epilogu e një drejtimi banditesk të shtetit Intervistoi: Redjon Shtylla "Guximi për të...

Robelli skanon idenë serbe të mbështetur nga Thaçi e Rama për...

Analisti Enver Robelli, në një intervistë të gjatë për Ora Neës, ka bërë një skaner të plotë të temës më të debatuar të kohëve...

Aleksandër Karpushin: “9 Maji, historia përsëri na bën thirrje për arsyetim...

Është e rëndësishme që bota të mos harrojë mësimet e nxjerra nga lufta, në mënyrë që në asnjë rrethanë të mos lejohet përsëritja e...

Baçi: Më 30 qershor nuk do të rrimë në shtëpi, do...

Intervistoi: Herion Mesi Arrestimi i djeshëm i ish-deputetit demokrat Klevis Balliu vetëm sepse mori pjesë në protestën e banorëve të zonës së “Astirit” të cilët...

EDITORIAL

FORUM