E shtunë, Korrik 20, 2019

Gazetari gjerman: Në Shqipëri qeveris mafia

Gazetari Peter Tiede, i cili tronditi politikën shqiptare, me publikimin e 6 përgjimeve të reja nga dosja 339/1 ka dhënë një intervistë për emisionin...

Ambasadori turk: Kujdes nga anëtarët e Gylen, mund të krijojnë paqëndrushmëri...

Ambasadori i Turqisë Në Shqipëri Murat Ahmet Yoruk, në një intervistë në emisionin PASSPORT të gazetarit Arbër Hitaj në RTV SCAN, thotë se volumi...

Irena Beqiraj: Rama mes historisë dhe pushtetit, zgjedh pushtetin

Irena Beqiraj, ish-zv.ministre e Financave në një intervistë për DITA i bën një analizë ekonomisë së vendit, flet për Borxhin Publik, varfërinë dhe…faktin që...

Nënkryetarja e LSI, Mehmetaj: Koha që Rama të ikë, sot flasin...

Intervistë për “Koha Jonë”, nënkryetarja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj: Do të jenë vet qytetarët ata që nuk do të lejojnë zhvillimin e zgjedhjeve moniste...

Spaho, për ”KJ”, sfidon Ramën: Po qe burrë rri në zyrë...

Nga: Redjon Shtylla Mëngjesin e kësaj të shtune, kryeministri i vendit, Edi Rama u zgjua me një letër për demokratët. Në letrën e 7-të publike,...

Gjinushi: Do hiqen titujt akademikë që kanë indoktrinimin komunist

Intervistë me Skënder Gjinushin, kryetar i Akamdemisë së Shkencave, dhënë për gazetarin Roland Qafoku, drejtues i emsionit Debati në Channnel One. Për incidentin me gazeteren...

Braimllari: Ne nuk do të lejojmë Ramën të instalojë një sistem...

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari thotë se opozita nuk do të lejojë kryeministrin Edi Rama që të instalojë një sistem monist. Në...

Raporti i KE, Gjosha: 7 pika kyçe që rrëzojnë qeverinë, zgjedhje...

Intervistë për "Koha Jonë", ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha: Protestat tona janë protesta qytetare, jo partiake dhe kjo është një drejtë thelbësore në çdo...

Fatmir Hasani: ”Për Vuçiçin është i hidhur pranimi i Kosovës, por...

Intervistë me z. Fatmir Hasani,  Deputeti i Partisë për Veprim Demokratik në Parlamentin e Serbisë. "Sytë e gjithë shqiptarëve janë nga Tirana...". Me një pohim...

Gazetari francez, kryeministrit: Në Shqipëri ka korrupsion. Rama: Dhe pastaj? Na...

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për “Liberation” ku ka folur lidhur me situatën politike në vend, reformën në drejtësi dhe intergimin në...

EDITORIAL

FORUM

Ramushi