E mërkurë, Gusht 21, 2019

Sajmir Vishaj: Më mirë të “goditeshin” ndryshimet kushtetuese se vettingu

Reforma në drejtësi nuk do të mund të avancojë përpara pa zhbllokimin e ligjit të vettingut. Saimir Vishaj, kreu i shoqatës së avokatëve penalistë, thotë...

OSBE, Greminger: Mbyllni sa më shpejt ligjin e ri të zgjedhjeve!

Shqipëria ka detyrim të përgatisë një reformë të plotë zgjedhore e cila duhet të jetë gati para zgjedhjeve lokale të vitit të ardhshëm. Kështu...

Erisa Xhixho: Mazhoranca, sjellje arrogante dhe antikushtetuese 

 Anëtarja e LSI në Këshillin Bashiak të Tiranës, Erisa Xhixho në televizionin FAX NEWS ka sqaruar arsyet e bojkotit të mbledhjes së Këshillit Bashkiak. Përse...

Gjylameti: Maxhoranca mund të kishte punuar më mirë

Flet për "Koha Jonë", deputetja e PS-së, Blerina Gjylameti Intervistoi: Redjon Shtylla Vetëm 5 muaj e mbajnë vendin larg nga zgjedhjet e përgjithshme parlamentare, koalicioni qeverisës...

Gjergj Frashëri: Kjo që po ndodh me trashëgiminë shqiptare quhet masakër...

  Intervistoi Ben Andoni Inxhinieri, arkeologu dhe restauratori Gjergj Frashëri prej kohësh është antagonist me strukturat e trashëgimisë shqiptare. Për hir të së vërtetës, në çdo...

Lu: Meta prej një kohe të gjatë është partner i SHBA

Në një intervistë për revistën “Mapo” Ambasadori amerikan Lu thotë se ka biseduar me deputetët ballë për ballë, siç bëhet në një demokraci. Secila...

Bujar Nishani: Roli paternalist i Shqipërisë s’e ndihmon Kosovën

Z.President, po e nisim këtë bisedë me vizitën e fundit të Presidentes së Republikës së Kosovës, zonjës Atifete Jahjaga, e cila u takua para...

Shehu: Proces verifikimi në grupin e PD-së. Nuk duhet të ketë...

Flet për "Koha Jonë", ish-kryetari i PD-së, Tritan Shehu: Jo bojkot, por pjesëmarrje në zgjedhje për të fituar Redjon Shtylla Partia Demokratike nuk rresht së kërkuari...

Veliaj: Zgjedhjet do të mbahen në 30 qershor

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, kandidat zyrtar tashmë edhe për një mandat të dytë, gjatë një interviste për “A2 CNN”, thotë se zgjedhjet...

Geti: Ja e vërteta për lidhjen me Marina Vjollcën

Instagram reperi i quan të fabrikuara e storia e publikuar nga Prive për të është një shpifje. Menjëherë pas publikimit të kësaj storie Telegrafi kishte raportuar...

EDITORIAL

FORUM

Qeveri mblidh b*thën…

Paradoksi i populizmit

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com