E dielë, Shtator 22, 2019

Analisti amerikan: Shqipëria si koloni e Turqisë, Rama qenush i Erdoganit

Analisti amerikan, David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se...

Amerika paralajmëron Kinën: Kujdes me Hong-Kongun

John Bolton, këshilltari për Siguri Kombëtare i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka paralajmëruar Kinën të ketë kujdes me Hong-Kongun. “Mund...

Neritan Ceka: Qeverisja “Rama”, një kombinim i sistemit komunist me atë...

Neritan Ceka e ka kaluar tërë jetën në mes të rrënojave arkeologjike që kur ishte ende fëmijë dhe ndiqte të atin, arkeologun e parë...

Phillips, thirrje për transparencë për memorialin turk në Tiranë

Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se...

”Nuk dorëzohem”; Ademi: Shkeljet e Kolegjit janë flagrante, Rama uzurpator

Kryetarja ende në detyrë e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka rrëfyer në një intervistë se cili do të jetë hapi i radhës për...

Gjonaj: Diaspora nuk është përqafuar nga udhëheqësit politikë shqiptarë

Anëtari i këshillit bashkiak në New York, Mark Gjonaj në një intervistë për “Zëri i Amerikës” komentoi rolin e Diasporës dhe rëndësisë që po...

 Ndue Kola: E vërteta mbi koncensionin Milot-Balldre

Intervistë me zotin Ndue Kola, drejtor i përgjithshëm i kompanisë “ANK”, kompani e cila ka fituar tenderin për koncensionin e rrugës Milot-Balldre. Për hir...

Shefja e ONM, Calavera: Kundër çdo kompromisi që dëmton krijimin e...

Zëri i Amerikës: Çfarë, ka arritur të realizojë procesi i rivlerësimit (vettingut) sipas mendimit tuaj, nga krijimi i organeve të vettingut deri më sot? Genoveva Ruiz...

Haradinaj flet për intervistimin në Gjykatën Speciale: Kam udhëzuar që dëshmitarët...

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dhënë një intervistë për medien gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung” (FAZ) ku për herë të parë ka folur për...

Mehmetaj: Anëtarët e KQZ do mbajnë përgjegjësi penale, e vetmja datë...

Nënkryetarja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj ishte e ftuar ditën e sotme në televizonin Fax News, ku foli për aktualitetin politik në vend. E pyetur mbi...

EDITORIAL

FORUM

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com