Roland Qafoku: Edi Rama analist do të tallej me Edi Ramën...

Intervistë me gazetarin Roland Qafoku: E kam parë median të abuzojë, të bëjë gafa, të kërkojë falje. E kam parë median në shumë forma,...

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan, Jorgan Andrews: SPAK dhe BKH do kapin...

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan për Çështje të Narkotikëve dhe Ligjzbatimit Jorgan Andrews, thotë se përkushtimi i Shteteve të Bashkuara për të mbështetur ngritjen e...

Ekskluzive/Duma: Për 6 vite, Rama iu hakërrye Europës, tani mban peng...

Intervistë për "Koha Jonë", ish-deputetja e PD-së, Grida Duma: Vendimi është vulosje e faktit që nuk ka Europë me këtë qeveri dhe duhet kryer ndryshimi Intervistoi:...

Ish-ministrja e PS: Qeveria “Rama”, më e paafta. Kemi vetëm një...

Ish-ministrja e Jashtme, Arta Dade, ka kritikuar ashpër qeverinë e Edi Ramës, ndërsa ka ritheksuar edhe njëherë se ai duhet të japë dorëheqjen. E...

Negociatat, Pollo: Vetëm pas përmbushjes së kushteve të Bundestagut Gjerman

Në një intervistë për DW, Genc Pollo ish-deputet e ish-Ministër i PD shpreson në vendim pozitiv të Këshillit Europian në verën 2020. Ai nuk...

Ekspertja Esch: JO-ja e BE nuk nёnkupton fundin, konsensusi për Shqipërinë...

Ekspertja Valesa Esch, shpjegon për DW vendimin e samitit të BE-së mbi negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas saj, ky vendim nuk...

”Djegia e mandateve që në 97”, Zeqo: Kushtetuesja nuk e shkarkon...

Ish-themeluesi i PS, Moikom Zeqo, në një intervistë për ''Panoramën'', analizon krizën politike, rrënjët e djegien e mandateve nga opozita, në ngjarjet e vitet...

Ambasadorja e Suedisë: Të përmirësohet klima e biznesit! Vetëm 10 kompani...

Ambasadorja e Suedisë në Shqipëri zonja Elsa Hastad, në intervistën  saj të parë televizive në Emisionin “PASSPORT” të gazetarit Arbër Hitaj në RTV SCAN,...

Ish-ministrja e Integrimit: Evropa është çështje përgjegjësish, jo dashurie, siç thotë...

E ftuar në studion e ABC News me gazetaren Juli Xhokaxhi mbrëmjen e sotme ka qenë Klajda Gjosha. Gjosha ka folur në lidhje me...

Eksperti për Ballkanin: Shqipëria disi më mbrapa se Maqedonia e Veriut

Diplomatët do të gjejnë sërish formulime tipike për mosçeljen e negociatave me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut, thotë eksperti për Ballkanin, Dušan Reljić për...

EDITORIAL

FORUM

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com