E shtunë, Dhjetor 7, 2019

Ditmir Bushati: Ata që ende mendojnë për Shqipërinë e madhe jetojnë...

KORRUPSIONI Progres raporti i fundit i BE-së vuri theksin tek korrupsioni në Shqipëri, si një nga problemet madhore të vendit. Cilat janë masat kryesore që...

Bushati: Kapitull të ri në marrëdhëniet me Beogradin

Intervista e plotë e Ministrit të Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, në Euractiv: Ditmir Bushati është Ministri i Jashtëm i Shqipërisë që nga viti 2013....

Dëshmia e rojes së lokalit: Viktimat njiheshin me Konstandinin. Azzola, viktimë...

  Z.Binaku çfarë dini për rrethanat e ngjarjes, pasi rezulton që keni qenë person, i cili keni njoftuar në kohe rekord sallën operative të policisë?? Unë...

Ministri serb i Kulturës: Mes nes dhe shqiptarëve nuk ka armiqësi

Ivan Tasovac: Në fakt do të thotë shumë më tepër se sa fakti që shkrimtarët tanë do të përkthehen në gjuhë të tjera dhe...

Intervistë/ Dragoti: Më shumë psikologë për një shoqëri të stabilizuar

1. Çfarë nuk shkon në  “sytë” e adoleshentëve? Adoleshentët në thelbin e tyre duke pasur nevojën për të krijuar identitetin e tyre personal janë vazhdimisht...

Ditmir Bushati: Shqipëria dëshiron një kapitull të ri në marrëdhëniet me...

  Zoti Bushati, takimi i ministrave të jashtëm të Ballkanit në Berlin, i organizuar nga Aspen Institute, zhvillohet shumë pranë në kohë me samitin e...

Princ Leka: Referendumin për monarkinë do e kërkojnë vetë qytetarët

Por  familja mbretërore qëndroi në mërgim për një kohë të gjatë prej 63 vitesh, derisa ra diktatura komuniste. Më pas, ata u kthyen në...

Nishani: Ligj organik për Presidentin

Një ligj i tillë, si dhe reformimi i kuadrit ligjor në kuadër të reformës në drejtësi mund të ishte një zgjidhje përballë përplasjes ndërinstitucionale,...

Wolfgang Petritsch: Edi Rama do të dijë të tejkaloj artistikisht të...

Postimi i plotë i këshilltarit të Kryeministri, Fate Velaj: Sot në zyrën e tij, përpara se unë të nisem për New york e Ohio...

Topi: Berisha po krijon dinasti si Kim Jong Un, opozita po...

Topi ndërkaq u ndal edhe tek raportet Presidencë-Qeveri, duke u shprehur se duhet të gjendet një gjuhë e përbashkët komunikimi në mënyrë që t’i...

EDITORIAL

FORUM