Tritan Shehu: Viti “Zero” nuk fillon sot për marrëdhëniet Shqipëri-Serbi!

Pergjigje: Takimet dhe shkembimet e opinioneve midis vendeve tona te Rajonit, inkluziv dhe Serbine jane kurdohere pozitive. Kjo eshte bota e re ku jetojme sot...

Havel: Ishte historia ajo që na tejkaloi

Njëzet vjet dhe një mandat presidencial më pas, Radio Evropa e Lirë i kërkoi zotit Havel të kujtojë si ndodhi ajo që quhet Revolucioni...

Bashkim Zeneli: Rama dhe Vuçiç nuk do të ulen për të...

A duket se ka renë disi thelbi për takimin e Ramës me homologun e vet serb, Vuçiç, teksa retorika e 2 kryeministrave është krejt...

“Dreaming American”, filmi rreth të riut shqiptar

, një i ri nga Thethi, në veri të Shqipërisë. Vështirësitë e tij gjatë kohës kur ishte ende një imigrant i paligjshëm pasqyrohen në...

Ditmir Bushati: Ata që ende mendojnë për Shqipërinë e madhe jetojnë...

KORRUPSIONI Progres raporti i fundit i BE-së vuri theksin tek korrupsioni në Shqipëri, si një nga problemet madhore të vendit. Cilat janë masat kryesore që...

Bushati: Kapitull të ri në marrëdhëniet me Beogradin

Intervista e plotë e Ministrit të Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, në Euractiv: Ditmir Bushati është Ministri i Jashtëm i Shqipërisë që nga viti 2013....

Dëshmia e rojes së lokalit: Viktimat njiheshin me Konstandinin. Azzola, viktimë...

  Z.Binaku çfarë dini për rrethanat e ngjarjes, pasi rezulton që keni qenë person, i cili keni njoftuar në kohe rekord sallën operative të policisë?? Unë...

Ministri serb i Kulturës: Mes nes dhe shqiptarëve nuk ka armiqësi

Ivan Tasovac: Në fakt do të thotë shumë më tepër se sa fakti që shkrimtarët tanë do të përkthehen në gjuhë të tjera dhe...

Intervistë/ Dragoti: Më shumë psikologë për një shoqëri të stabilizuar

1. Çfarë nuk shkon në  “sytë” e adoleshentëve? Adoleshentët në thelbin e tyre duke pasur nevojën për të krijuar identitetin e tyre personal janë vazhdimisht...

Ditmir Bushati: Shqipëria dëshiron një kapitull të ri në marrëdhëniet me...

  Zoti Bushati, takimi i ministrave të jashtëm të Ballkanit në Berlin, i organizuar nga Aspen Institute, zhvillohet shumë pranë në kohë me samitin e...

EDITORIAL

FORUM

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com