E hënë, Nentor 11, 2019

Rrëfimi i Mero Bazes: “Unë puçisti që i pashë vrasjet”

Ne “katër pucistët” nuk ishim bashkë më 21 Janar. Filip Çakuli nuk ishte fare në Tiranë, pasi i kishte vdekur vjehrra në Divjakë. Sokol...

Albatros Rexhaj: Sekreti i sukesit; unë nuk shes mend

Flet për “Koha Jonë” shkrimtari, Albatros Rexhaj: Libri im më i ri do të jetë manuali i filozofisë urbane Nga Sidorela Lepuri Megjithëse një emër i...

Motra e Ziver Veizit: Qeveria i ka ndihmuar fëmijët e Ziverit,...

Motra e një prej viktimave të 21 Janarit, Trëndafile Veizi, pret që drejtësia për vrasjen e vëllait të saj, Ziver Veizit të vihet në...

“Shqipëria dhe Kosova mund të shërbejnë si pikë tranziti për terroristët”

Zëvendës drejtori i policisë Italiane Roberto Della Rocca gjatë një interviste për News24sqaroi qëllimin e vizitës së tij në Shqipëri dhe Kosovë dhe përse zgjodhi pikërisht këto dy...

Korrupsioni në MM, Kodheli: Mbi 20 dosje flenë në Prokurori

E ftuar në emisionin “5 Pyetjet nga Babaramo” në A1 Report,  Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli deklaroi se janë mbi 20 dosje të rasteve...

De Biazi: “Dua pasaportë, jam martuar me një shqiptare”

Trajner i Kombëtares shqiptare, Xhani de Biazi, i është përgjegjur pozitivisht kërkesës për një intervistë ndryshe për faqen zyrtare të “Tifozave Kuq e Zi”....

Gorbaçov: Kjo është Lufta e re e Ftohtë

Fluska të mëdha bore bien përballë dritares së zyrës së tij në Leningradskij Avenju në Moskën veriperëndimore. Fondacioni i Mikail Gorbaçovit ka qenë vendosur...

Safet Gërxhaliu: Ekonomia e Kosovës në rrugë qorre

“Si mund ta dimë ku mund të jemi ekonomikisht në pesë apo dhjetë vitet e ardhshme, kur Kosovës i mungon një plan nacional zhvillimor....

Europa e ka të vështirë t’i kontrollojë xhihadistët e kthyer nga...

Qindra xhihadistë nga Europa fitojnë përvojë lufte në Siri. Marwan Abou-Taam ekspert i islamizmit në policinë e kriminalistikës, shpjegon për DW, se përse të...

Arjola Prenga: Jeta ime në Norvegji!

Intervista / Volejbollistja e shquar shqiptare në një intervistë për “Koha Jonë” flet për karrierën dhe jetën e saj të re në një vend...

EDITORIAL

FORUM

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com