Madeleine Albright: Janë rusët ata që po provokojnë

Përshkallëzimi i luftës në Ukrainë? Kjo është pyetja qendrore në Konferencën e Sigurisë në Munih. SHBA duhet të sigurojë armë dhe mjete të blinduara...

Dalia Grybauskaite: Ta mbështesim me të gjitha mjetet Ukrainën

Ukraina duhet të jetë në gjendje ta mbrojë veten, kur e sulmojnë hapur, thotë Presidentja e Lituanisë Dalia Grybauskaite në një intervistë ekskluzive me...

“Kriza në Greqi, në atdhe u kthyen 180 mijë shqiptarë”

Ambasadori i Shqipërisë në Greqi, Dashnor Dervishi, në një intervistë të dhënë për portalin “Albanians.gr” ka sqaruar se kriza ekonomike në shtetin fqinj ka...

Cështja Feka, Kodheli: I kam kërkuar shërbimeve sekrete dhe Prokurorisë të...

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka reaguar në lidhje me rastin e majorit Sokol Feka, i cili u përfshi në një aksident ajror ku...

Arjan Gjonça: Zbatimi i ligjit, kyç për reformën e arsimit të...

Në një intervistë për BIRN, kryetari komisionit për reformën e arsimit të lartë, shprehet se zbatimi ligjit më përpikmëri dhe ndryshimi i mendësisë së...

Agron Duka: Unë, Rama dhe akuzat e Berishës për “Klanin e...

Deputeti republikan, dikur ish-ministër i qeverisë Nano, është përzgjedhur nga PR për garën elektorale të Durrësit. Ai thotë për JAVA se do të respektojë...

Milena Harito: Administrata, qytetarët duhet që të besojnë tek konkurset

Intervistoi: Viola Thoma Administrata publike, jo rrallë ka krijuar pakënaqësi në radhët e publikut për shkak të performancës dhe shërbimit të dobët ndaj qytetarëve. Teksa...

Vuçiç flet sërish për dronin, Olsin dhe Edi Ramën

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, flet për gazetën austriake Die Presse në lidhje me marrëdhëniet me Shqipërinë dhe çështjen e shumëdebatuar të dronit në...

Astrit Beci: Karta e shëndetit, ja përfitimet

Z.Beci, çfarë është karta e shëndetit dhe për çfarë përdoret ajo? Karta e shëndetit është mjeti që identifikon të siguruarit dhe me anë të saj...

Bujar Nishani: Përgjegjësia është e mazhorancës

Në një intervistë për ABC News, Presidenti Bujar Nishani, rastin e majorit Sokol Feka të përfshirë në trafik drogë, e konsideron si një prej...

EDITORIAL

Idiotët e Rilindjes

FORUM