“Mediat sociale janë një kurth”

Nga Ricardo de Querol Sociologu polak Zygmunt Bauman sapo ka festuar 90-vjetorin dhe ka kryer dy fluturime nga shtëpia e tij në qytetin verior britanik...

Paskal Milo: Pas ligjit për mbetjet fshihen interesa të dyshimta

Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo, ka dalë publikisht kundër ligjit për importin e plehrave dhe në mbrojtje protestave të shoqërisë civile. Në...

Damian Gjiknuri: Asnjë koncesion monopol

Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri garanton publikun se cilësia e naftës që tregtohet në pikat e karburanteve është e kontrolluar mbi 95%...

Paulin Zefi: Duhet ndërhyrje emergjente për ruajtjen e pasurisë kulturore në...

Në një intervistë për ''Koha Jonë'', specialisti i trashëgimisë kulturore, Paulin Zefi Intervistoi: Majlinda Noka Specialisti i trashëgimisë kulturore, historiani Paulin Zefi në një intervistë për...

Negociata, Meta për televizionin estonez: Holanda e Franca të ndjekin shembullin...

Presidenti Ilir Meta, gjatë vizitës në Estoni ka dhënë një intervistë për televizionin shtetëror të këtij vendi. Kreu i shtetit ka folur për marrëdhëniet mes...

Ian Bradshaw: Ja avantazhet e Shqipërisë nga TAP-i

  Ian Bradshaw, drejtuesi menaxhues i gazsjellësit Trans Adriatic Pipeline (TAP), për herë të parë në një intervistë ekskluzive për Monitor sjell detaje mbi një...

Vrasja e deputetit Xhindi, rrëfehet i biri: Çfarë gjetëm pranë banesës....

10 vite nga vrasja e deputetit të PS, Fatmir Xhindi, djali i tij Anduel Xhindi, tashmë deputet në Kuvendin e Shqipërisë, rrëfen për herë...

Salianji: Në PD nuk ka ndërthurje mes përvojës dhe imazhit të...

Flet për "Koha Jonë", sekretari për Aksion Qytetar në PD, Ervin Salianji Intervistoi: Redjon Shtylla Debati për riorganizimin e strukturave të PD-së ka pasur kritika. Në...

FRD, Oketa: Reformimi i sistemit zgjedhor, i pamundur, pasi Rama e...

“Kanabisi”/ Ish-ministri i Mbrojtjes: Manjani tha një të vërtetë që e dinë të gjithë. FRD kundër importit të plehrave Herion Mesi Për sekretarin e Përgjithshëm i...

Fethullah Gylen: Nuk kam asnjë keqardhje

Kleriku mysliman, që jeton i tërhequr në vetmi komenton tentativën e grushtit të shtetit, marrëdhëniet e tij me Erdoganin dhe mundësitë e një rikthimit...

EDITORIAL

FORUM

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com