E shtunë, Korrik 20, 2019

Intervista e DW që acaroi dje kryeministrin Rama

Intervistë ekskluzive e Deutsche Welle-s me historianin zviceran, Oliver Jens Schmitt, për strukturat autoritare në Shqipëri, mungesën e alternativave të besueshme partiake dhe dilemën...

Ish-sekretarja e PS: Ne sot qeverisemi nga organizata kriminale

Prof. Dr. Edlira Haxhiymeri, ish sekretare organizative e PS-së në intervistën për gazetën “Telegraf” pohon se audiopërgjimet e “Bild” janë përgjigja e Gjermanisë pse...

Kush i merr mandatet? Boçi: Parlamenti ka marrë fund, duhet qeveri...

Intervistë për "Koha Jonë" deputeti i PD-së, Luçiano Boçi: Në qeli arkitektët e votës së grabitur nga maja e pushtetit Bisedoi: Redjon Shtylla "Djegia e mandatave...

Gazetari francez, kryeministrit: Në Shqipëri ka korrupsion. Rama: Dhe pastaj? Na...

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për “Liberation” ku ka folur lidhur me situatën politike në vend, reformën në drejtësi dhe intergimin në...

Kim Mehmeti: Nuk mund t’i bashkojnë shqiptarët ata që na përçajnë!

“Ëndrrën e gjithë shqiptarëve nuk mund ta jetësojnë politikanët si Kryeministri i Shqipërisë, që e ‘copëzoi’ edhe atë pakë mëmëdhe që kemi” Intervistoi: Qamil Xhani Shkrimtari...

Blendi Fevziu: Po mendohem, jam mes Sandrit dhe Blushit!

Gazetari i njohur Blendi Fevziu i ka dhënë përgjigje në një intervistë, të gjitha pikëpyetjeve të ngritura nga mediat dhe nga teleshikuesit së fundit,...

Ferdinand Xhaferaj: Vangjush Dako fitoi në Durrës jo nga votat, por...

Kreu i PD-së në Durrës flet për një strategji që do të garantojë votat e shqiptarëve. Ja pse në 16 Shkurt do protestojnë durrsakët Intervistoi:...

Meta: Pa zgjedhje të ndershme nuk ka çelje negociatash as në...

Presidenti Ilir Meta në intervistën e dhënë sot për Ora News ka qenë mjaft i qartë në përgjigjen e tij lidhur me pyetjen nëse...

Ilir Meta te Ermal Mamaqi në një emision brilant, ishte emisioni...

Mbrëmë Ilir Meta ishte i ftuar te Ermal Mamaqi në "Xing". Një emsion brilant, ku të dy shkëlqyen me përgjigjet dhe humorin e tyre....

Bastet dhe kazinotë, Mehmetaj: Rama i lidhur me bandat, 3 pyetje...

Intervistë për "Koha Jonë", deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj: Detyra jonë së pari është të rikthejmë dëshirën për të jetuar në Shqipëri dhe besimin...

EDITORIAL

FORUM