E dielë, Korrik 21, 2019

Berisha: Rama fitoi Ndoc Rrokun

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar në Facebook një foto të kryeministrit Edi Rama teksa i binin djersë sot në konferencën për mediat. “Fituesi Nocrroku djersë...

Berisha: Shqipëria me Ramën është një narkoshtet, s’ka zgjedhje të lira

Nga Letizia Tortello Nga kati i 14 i Aba Center, ku ka zyrën ish presidenti (92-97) dhe ish kryeministri i qendrës së djathtë (2005-2013) Sali...

Bashkim Shehu: Ky 30 qershor po na mëson një gjë të...

Nga Bashkim Shehu (Kryetar i Bashkisë së Kukësit) Nje te riu qe voton per here te pare, kjo dite, do t’i mesoje si votohej dikur;...

Deklarata e fortë e Robert Aliajt: Momentalisht Shqipëria është vendi ideal...

Një artist unik, spontan dhe me stil të veçantë, Robert Aliaj është mendjehapur dhe pa komplekse. Kërkues, kundërshtues, kontrovers, shpeshherë kundër rrymës. Krijimtaria e...

Gjekmarkaj: Nesër nuk është 30 qershor, por 2 dhjetor 1945, dita...

Publicisti Agron Gjekmarkaj, në intervistën për forumin e fundjavës të gazetës Mapo, thotë se po shkojmë drejt një të panjohure të madhe, ku kryeministri...

Intervista e DW që acaroi dje kryeministrin Rama

Intervistë ekskluzive e Deutsche Welle-s me historianin zviceran, Oliver Jens Schmitt, për strukturat autoritare në Shqipëri, mungesën e alternativave të besueshme partiake dhe dilemën...

Historiani Schmitt: Shqipëria ka nisur rrugën drejt së shkuarës komuniste. Perëndimi...

Intervistë ekskluzive e Deutsche Welle-s me historianin zviceran, Oliver Jens Schmitt, për strukturat autoritare në Shqipëri, mungesën e alternativave të besueshme partiake dhe dilemën...

Veliaj: Vëzhguesit e Këshillit të Europës do te jenë të dielën...

Në një intervistë për Top Channel, kryebashkiaku i Tiranes, Erion Veliaj sqaroi keqinformimin qe Partia Demokratike beri sot lidhur me vezhguesit e KiE, duke...

Xhixho: Rama krijoi përçajen, protesta kudo kundër votimeve moniste

Intervistë për "Koha Jonë", nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho: Çdo miting elektoral apo organizim i procesit zgjedhor nga ana e KQZ-së, është i paligjshën...

Lazër Stani: Jemi në prag diktature

Nuk ka asgjë më të tmerrshëm, më fyes dhe më depresiv se banaliteti”. Kjo thënie e Çehovit është për shkrimtarin Lazër Stani përshkrimi që...

EDITORIAL

FORUM