E mërkurë, Nentor 20, 2019

Çim Peka, gazetari që sfidoi portalet dhe po drithëron televizionet tradicionale

SYRI TV është televizioni më i ri që pritet të nis në muajin janar. Drejtori i Syri.net,  Çim Peka, në një intervistë për “Koha...

Përfaqësuesja e Përhershme e BB: Pse u përkeqësua renditja e Shqipërisë...

Flet Maryam Salim, Përfaqësuesja e Përhershme e Bankës Botërore në Shqipëri Shqipëria u rendit në vendin e 82-të në raportin e fundit të Bankës Botërore...

Presidenti Ilir Meta: Rezoluta e Bundestagut, zgjidh krizën politike

Në një intervistë për gazetën ''Mapo'', Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta u është përgjigjur pyetjeve që lidhen me betejën e tij gati 1-vjeçare me...

Diplomati Amerikan: Shkëmbimi i territoreve kijon probleme…

Diplomati I njohur Amerikan, Christopher Hill në një intervistë për emisionin "PASSPORT", ka deklaruar se vendimi BE-së dhe sidomos Francës dhe Hollandës për të...

Christopher Hill: Pas kësaj situate me Bashkimin Europian, ka ende shumë...

Diplomati i njohur amerikan Christopher Hill në një intervistë për emisionin ‘PASSPORT’ në SCAN ka deklaruar se vendimi BE-së dhe sidomos Francës dhe Hollandës...

Reeker e konfirmon: SHBA nuk është duke punuar me idenë për...

Shtetet e Bashkuara nuk janë të përqendruara në idenë e ndryshimit të kufijve midis Kosovës dhe Serbisë, thotë në një intervistë për Radion Evropa...

Gjekmarkaj: Yuri Kim vuri pikat mbi “i”, SHBA do i bëjë...

Publicisti Agron Gjekmarkaj thotë se e nominuara e Presidentit të SHBA, Donald Trump, për ambasadore në Shqipëri, Yuri Kim, vuri pikat mbi “i”, teksa...

Salianji: Pas dështimit me negociatat, protestat mjet i domosdoshëm kundër qeverisë

Ish-deputeti i PD-së, Ervin Salianji flet për aksionin e opozitës: Zgjedhjet e parakohshme, një hap larg për shkak të opozitarizmit të fortë Intervistoi: Jonida Halili Ish-deputeti...

Nga burgosja e Nanos, Pavarësia e Kosovës, rrëfimi ndryshe i diplomatit...

Diplomati i parë amerikan në Shqipëri pas rënies së komunizmit, Christofer Hill ka rrëfyer ekskluzivisht në Real Story të Sokol Ballës disa të vërteta...

Pendarovski: Ne nuk jemi fqinjë të BE-së…!

Presidenti Maqedonisë së Veriut: Pa angazhim të SHBA nuk ka zgjidhje të qëndrueshme në rajon Nga Lutfi Dervishi Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut janë përmendur bashkë...

EDITORIAL

FORUM