E martë, Korrik 16, 2019

Historiani Schmitt: Shqipëria ka nisur rrugën drejt së shkuarës komuniste. Perëndimi...

Intervistë ekskluzive e Deutsche Welle-s me historianin zviceran, Oliver Jens Schmitt, për strukturat autoritare në Shqipëri, mungesën e alternativave të besueshme partiake dhe dilemën...

Veliaj: Vëzhguesit e Këshillit të Europës do te jenë të dielën...

Në një intervistë për Top Channel, kryebashkiaku i Tiranes, Erion Veliaj sqaroi keqinformimin qe Partia Demokratike beri sot lidhur me vezhguesit e KiE, duke...

Xhixho: Rama krijoi përçajen, protesta kudo kundër votimeve moniste

Intervistë për "Koha Jonë", nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho: Çdo miting elektoral apo organizim i procesit zgjedhor nga ana e KQZ-së, është i paligjshën...

Lazër Stani: Jemi në prag diktature

Nuk ka asgjë më të tmerrshëm, më fyes dhe më depresiv se banaliteti”. Kjo thënie e Çehovit është për shkrimtarin Lazër Stani përshkrimi që...

Boçi: Grusht shteti, Rama kërkon të marrë me forcë Presidencën dhe...

Intervistë për "Koha Jonë", ish-deputeti i PD-së, Luçiano Boçi: Rama po përpiqet ta transferojë si konflikt institucional për t’i hapur rrugën një konflikti të...

Ekskluzive/Spaho: Rama nisi burgosjet politike, kaosin e shmang vetëm…

Intervistë për "Koha Jonë", nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho: Do të jetë protesta më e madhe e organizuar ndonjëherë në këtë vend   Intervistoi: Redjon Shtylla "Shmangja...

Metaliaj: PS një organizatë kriminale, lezhjanët do mbrojnë demokracinë

Bisedoi: Majlinda Noka Ish-deputetja e Partisë Demokratike, për Qarkun e Lezhës, Lindita Metaliaj, në një intervistë për ''Koha Jonë'', e cilëson PS-së si një organizatë...

Protesta e 21 qershorit, Loçi: Rinia të vrasë frikën dhe të...

Bisedoi: Majlinda Noka Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratikë Lezhë, Albert Loçi, në një intervistë për ''Koha Jonë'', thotë se çdo shqiptar e ka të...

A do njihen zgjedhjet lokale në 30 qershor? Meta jep përgjigjen

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në një intervistë të gjatë për televizioni “Al Jazeera” është shprehur i bindur se formalisht nuk ka asnjë datë...

Meta intervistë ekskluzive për “Al Jazeera”: Dekreti kushtetues, të zbatohet nga...

Në një intervistë për rrjetin ndërkombëtar Al Jazeera, presidenti i Republikës Ilir Meta ka komentuar edhe një herë situatën politike në vend, dekretin e...

EDITORIAL

FORUM