Flet Presidenti i IUSY, Howard Lee: Bashkëpunim dhe angazhim i jashtëzakonshëm...

Howard Lee,  Presidenti i IUSY (International Union of Socialist Youth) vlerëson se angazhimi Lëvizjes Rinore për Integrim në politikën shqiptare është i jashtëzakonshëm. I...

Ish-drejoresha e Arkivit të Shtetit: Ka dokumente për përdhunimin e grave...

  Historiania e njohur dhe ish-drejtore e Arkivit të Shtetit, Nevila Nika në një intervistë për Opinion.al se ka dokumente qw faktojnë përdhunimin e femrave...

Mundësi të mëdha për studime në Londër

Cambridge Education Group sjell në Tiranë ekspertizën më të mirë Britanike. Të enjten në hotel Rogner, ora 18:00 takim me themeluesin e ONCAMPUS University...

Dasara Malltezi në postin e drejtueses në revisten”Utopian Magazine”

Dasara Malltezi, mbesa e ish-kryeministrit Berisha vetëm pak ditë më parë prezantoi në publik projektin e ri që duket se e ka përfshirë kokë...

Nënkryetarja e LSI, Mehmetaj: Koha që Rama të ikë, sot flasin...

Intervistë për “Koha Jonë”, nënkryetarja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj: Do të jenë vet qytetarët ata që nuk do të lejojnë zhvillimin e zgjedhjeve moniste...

Kërpaçi: Të rinjtë shpresa e vendit, LSI forcë e parë në...

Kryetarja e LRI, Floida Kërpaçi flet për herë të parë pas futjes së emrit të saj në listat e kandidatëve për deputet për zgjedhjet...

Tahiri: E vërteta e përgjimeve

Emisioni “Top Story” i gazetarit Sokol Balla, këtë të hënë është përqëndruar te çështja e përgjimeve, te hetimi ndaj trafikut të drogës, si dhe...

Ambasadori turk në Tiranë: Kujdes nga shkollat FETO në Shqipëri

Ambasadori i Republikës së Turqisë në Tiranë, Murat Ahmet Yörük tha se Shqipëria ka një potencial shumë të fuqishëm për turizëm dhe se Vlora...

Klinti…në hapat e një kantautori të ardhshëm

I apasionuar pas muzikës, që në vitet e para të jetës, Klinti Çollaku një nga finalistët e edicionit të shtatë të “The Voice”  ka...

Klosi: Kur eliminuam terroristët në Shqipëri me lejen e SHBA, BE...

  “Kundër terrorizmit duhet të sillesh si terrorist”. Kështu shprehet Fatos Klosi, ish-kryetar i SHIK-ut pas vitit 1997 për gazetën ‘Shekulli’. Fatos Klosi, sot, pas...

EDITORIAL

FORUM

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com