E premte, Korrik 19, 2019

UIM Shqipëria hap dyert në Tiranë

  Giovanni Firera, italianët duhet të shohin drejt Shqipërisë, një vend mik, plot mundësi. TIRANE - Janë rreth 20 mijë shtetas italianë në Shqipëri që jetojnë...

Lubonja: Kosova, shtet i dështuar‏

Është e qartë se shumica e atyre që nuk e pranojnë një Gjykatë Speciale nuk e kanë ndërgjegjen të pastër përpara ligjit. Është një...

Guvernatori i BSH-së: Kriza greke nuk na rrezikon

  “Shqipëria dhe bankat në vendin tonë nuk janë të rrezikuara nga një faliment i Greqisë”. Kështu deklaron guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko,...

Ilsa Mula: Ja si mund t’i mbrojmë fëmijët nga virozat

Mjekja Pediatre shpjegon simptomat e sëmundjeve virale, grupmoshat më të rrezikuara dhe si mund ti parandalojmë ato Ilsa Mula: Ja si mund t’i mbrojmë fëmijët...

Petro Koçi: Shqetësues për Shqipërinë, kthimi i luftëtarëve që luftojnë për...

  Zëvendësministri i Mbrojtjes, Petro Koçi nga ministeriali i Natos,  i mbajtur më 24-25 qershor, në një intervistë të shkurtër me gazetaren e Tema, Jonida...

70 vjet CDU – Jochen Falter: Ende një parti popullore

Partia CDU mbush 70 vjeç. Ajo synon të ndryshojë pak, por të përmirësojë gjendjen e arritur dhe ajo ajo ka votues nga të gjitha...

Eurodeputeti Brok: Nëse gjysma e raportit të ODIHR qëndron, zgjedhjet bien

Kryetari i komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Europian  Elmar Brok tha në një prononcim për mediat se nëse gjysma e raportit të...

Gjergj Bojaxhi: Basha, fajtori kryesor i humbjes së PD. Do jemi...

  Kandidati i pavarur për Bashkinë e Tiranës, thotë në një intervistë për TemA TV, se rezultati që ka arritur, është shumë i mirë, po...

Fatos Hoxha: Humbja e PD­-së, faji i gjeneral Bashës dhe marshall...

Ish-­deputeti i Partisë Demokratike, Fatos Hoxha, disa ditë pas humbjes së zgjedhjeve lokale nga partia më e madhe e opozitës, ka lëshuar një lumë...

“Humbja e PD-së, faji i gjeneral Bashës dhe marshall Berishës”

  Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Fatos Hoxha, disa ditë pas humbjes së zgjedhjeve lokale nga partia më e madhe e opozitës, ka lëshuar një lumë...

EDITORIAL

FORUM

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Një dramë që e dëmtoi Kosovën