Lefterie Luzi: Lufta ime për zgjedhjet dhe burrecët që më sulmojnë

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Lefteri Luzi në një intervistë jo të zakontë, flet jo vetëm për zgjedhjet e fundit dhe sulmet e...

Anxhela Peristeri: Asgjë që thuhet për mua s’më mërzit

Intervistoi: Sidorela Lepuri Përveçse këngëtare, ajo është edhe një violiniste e një shkrimtare e heshtur, që i pëlqen proza. Anxhela Peristeri është një emër...

Hermes Nika: Në jetë është bukur të provosh gjithcka

E shohim çdo mëngjes në Tv Klan, në emisionin e mëngjesit, “Aldo Morning show”, ku në lidhjet direkte me Tiranën informon publikun me lajmet...

Miranda Sinani, një basketbolliste e diplomate e zonja

Intervistoi: Aranit Muraçi Basketbolli në Shqipëri për hir të së vërtetës duhet thënë se ekziston, vetëm sepse ka vajza e djem të pasionuar pas këtij...

Flet ish-drejtoresha e Shtepise se Femijeve – Shkoder. Gjeluci: Nuk fajësoj...

(Flet ish drejtoresha e Shtëpisë së Fëmijëve, Shkodër, shkarkuar nga puna pas skandalit të publikuar nga Emisioni “Ça thu” në Agon Channel) Intervistoi: Albina Gjergji  Edhe...

Ditmir Bushati: Vizita e Merkel, historike

Ministri i Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati, shprehet se vizita e kancelares gjermane në Tiranë dhe në rajon është me rëndësi për marrëdhëniet dypalëshe por...

Arta Dade: Shpresoj që së shpejti Shqipëria të hapë negociatat për...

Intervistë me Kryetaren e Komisionit të Politikës së Jashtme të Parlamentit të Shqipërisë, Arta Dade, në lidhje me vizitën e kancelares gjermane Angela Merkel. Nesër...

Thomas Schrapel: Për investitorët nuk ka gjë më të rëndësishme sesa...

Marrëdhëniet gjermano-shqiptare janë pak asimetrike, pra shqiptarët interesohen më shumë për Gjermaninë sesa anasjelltas - thotë Thomas Schrapel në prag të vizitës së kancelares...

Elton Deda: Turqit dhe sllavët na e helmuan muzikën tonë!

Artisti i njohur shquhet jo thjesht për kontributin e tij në muzikë por edhe mendimet origjinale, që i rrjedhin nga vite kontributi në art,...

Dorina Mema, “Kupa ime më e madhe, njerëzit me të cilët...

Intervistoi: Albina Gjergji Pak ditë më parë në Padova të Italisë u mbajt Kampionati Botëror i “Bodybuilding”, një ngjarje shumë e rëndësishme sportive kjo dhe...

EDITORIAL

FORUM

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com