E martë, Korrik 23, 2019

Dorina Mema, “Kupa ime më e madhe, njerëzit me të cilët...

Intervistoi: Albina Gjergji Pak ditë më parë në Padova të Italisë u mbajt Kampionati Botëror i “Bodybuilding”, një ngjarje shumë e rëndësishme sportive kjo dhe...

Dorina Mema, “Kupa ime më e madhe, njerëzit me të cilët...

Intervistoi:  Albina Gjergji   Pak ditë më parë në Padova të Italisë u mbajt Kampionati Botëror i “Bodybuilding”, një ngjarje shumë e rëndësishme sportive kjo dhe...

Rozi Kostani: Skena, tempulli ku unë falem

Intervistoi: Sidorela Lepuri Nga një adoleshente që donte të bëhej astronaute, por tashmë një aktore, ajo zgjohet çdo ditë me ëndrrën për ta realizuar...

Keti Bashhysa, një mëkatare me këmbë në tokë…

Intervistoi: Albina Gjergji Gjithmonë kam menduar, se nën lëkurën e një rebeleje, flenë tingujt e një shpirti të butë. Të një zemre plot ngjyra, që...

Orgesa Zaimi: Nuk jetoj dot pa Radion

Intervistoi: Sidorela Lepuri Para një muaji këngëtarja, Orgesa Zaimi u bë nënë për herë të dytë. “Është një ndjesi e mrekullueshme, e cila duket edhe...

Dorina Mema: Kupa ime më e madhe, njerëzit me të cilët...

Intervistoi:  Albina Gjergji   Pak ditë më parë në Padova të Italisë u mbajt Kampionati Botëror i “Bodybuilding”, një ngjarje shumë e rëndësishme sportive kjo dhe...

Arta Bajrami, sekreti i një karriere dhe mëmësie të suksesshme

Nga Albina Gjergji   Pak ditë më parë ka hedhur në treg albumin e radhës muzikor, të cilin ka preferuar ta titullojë, “Victory”. Ka përzgjedhur këtë...

Hellmut Hoffmann: Pushtimi i ambasadave e detyroi shtetin të sprapsej

Ambasadori gjerman në Tiranë, Hellmut Hoffmann, i sheh ngjarjet e 2 korrikut 1990 si fillimin e miqësisë së madhe mes Gjermanisë edhe Shqipërisë. Z. Ambasador,...

Valter Gjoni: “Enciklopedi pa fund”, një histori e mirëfilltë e Tiranës

Pas “Enciklopedi pa fund”, Valter Gjoni do të sjellë për lexuesit “Rrugëtime nëpër mandatet e Tiranës”dhe një botim historik për Pallatin e Brigadave Valter Gjoni:...

“Marrëveshja faustiane e SHBA me Berishën: Bëj ç’të duash në Shqipëri”

  Në intervistë për DW, Fred Abrahams thotë, se libri i tij është edhe një kritikë ndaj intelektualëve të Shqipërisë, që në përgjithësi, kanë dështuar...

EDITORIAL

FORUM